ban2

Дев'ятеро євродепутатів голодуватимуть добу на підтримку Савченко

Дев'ятеро депутатів Європейського парламенту зі складу групи ”Друзів України” вирішили організувати почергове символічне голодування на підтримку української льотчиці Надії Савченко, яка голодує вже 64 дні
Про це повідомив один із депутатів ЄП від Польщі, котрий бере участь в акції, Міхал Боні, передає Еспресо.TV з посиланням на "УНІАН".

”Деякі з нас вирішили взяти участь в такій символічній акції голодування на одну добу. Для того, аби показати Європі, світові, яка важлива ця проблема, як важливо пам`ятати про неї та про необхідність її звільнення, а також через голодування показати, що вона теж голодує”, - зазначив депутат.

За словами Боні, що в рамках акції також передбачено написання листів на підтримку Савченко. Загалом захід підтримали понад 30 депутатів Європейського парламенту, дев`ятеро з яких вирішили почергово голодувати.

Боні, котрий розпочав своє голодування сьогодні, зауважив, що цю ініціативу розкритикували деякі користувачі польського сегменту Інтернету, і назвав таку поведінку ”негідною”.
Він закликав поляків усвідомлювати драматичну ситуацію, в якій опинилась Савченко.

Боні також додав, що євродепутати, які в рамках акції також носять футболки із зображенням Савченко, планують проводити акцію до звільнення льотчиці.

”Вчора після підписання домовленостей у Мінську був сигнал, що вона буде звільнена. Ми вирішили, що поки не побачимо її на свободі, будемо продовжувати цю акцію та можливо навіть розширювати”, - сказав Боні.

Він додав, що спільно з Савченко по черзі, по 24 години, голодуватимуть троє євродепутатів з Литви, двоє чехів, двоє поляків, один бельгієць та громадянка Іспанії.

Раніше євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс оголосив голодування на знак протесту проти незаконного ув'язнення в Росії Надії Савченко.

Нагадаємо, вчора захист Надії Савченко повідомив, що оскаржив рішення Басманного суду Москви від 10 лютого 2015 року щодо продовження арешту підзахисної до 13 травня.

Однак у слідчому комітеті Росії заявляють, що в них немає підстав для зміни запобіжного заходу бранки.

Зазначимо, голодування української льотчиці Надії Савченко, яку незаконно утримують у російському полоні, триває вже 64 дні.

Європейський суд з прав людини відхилив запит української льотчиці Надії Савченко щодо застосування проміжних заходів, які б дозволили домагатися її негайного звільнення з-під варти, та закликав полонену українку припинити голодування.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"