ban2

Людина мистецтва може змінити погляд тисяч зомбованих кремлівською пропагандою, - Нищук

Колишній міністр культури вважає, що культурний продукт може зробити не менше, ніж зброя

Про це колишній міністр культури, актор Євген Нищук розповів в ефірі Еспресо.TV.

За словами Євгена Нищука, під час подій на Майдані, під час революції Гідності прийшло розуміння, що культура важлива. Було багато креативний ідей, багато проектів, які були здатні об'єднати, підтримати дух. На думку екс-міністра культури, варто було лише підтримувати цю хвилю.

"В перший день, коли я прийшов в уряд, у мене була ідея: гроші з акцизу на тютюн та алкоголь, з лотерей витрачати на культуру. Мені сказали, що ідея гарна, але в нас зараз війна, ми маємо перерахувати це на військові потреби… Але ми будемо витрачати на спалені танки, якщо ми не будемо витрачати гроші на культуру", - зазначив Нищук.

Для прикладу екс-міністр розповів, що фільм "Поводир" Олеся Саніна забороняли показувати у прифронтових містах, погрожуючи підпалом кінотеатрів. "Отже, культурного продукту бояться більше, ніж танку. І це треба розуміти по всіх гілках влади", - наголосив він.

На думку колишнього міністра культури, казати про те, що мистецтво вище того, що відбувається, є поза політикою, - недоречно. "Це не політика – тут гинуть люди", - зазначив Нищук.

Сфера культури має велике значення та може заподіяти значний вплив. "Культурні події, культурний десант має прийти в кожне містечко в тій чи іншій розмові", - вважає Євген Нищук.

Він також наголосив на важливості військових концертів, зустрічей митців з людьми. "Людина мистецтва, до якої є довіра, може змінити погляд та світогляд тисячі, десятків тисяч зомбованих кремлівською пропагандою. І це треба усвідомлювати та підтримувати", - підсумував він.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"