ban2

У Дніпропетровську створили та віддали в зону АТО перші українські безпілотники

Перший в Україні безпілотник для військових створили у Дніпропетровську. Назвали його "Дніпро 1", йдеться в сюжеті ТСН.16:45. Партію з 10 розвідувальних пристроїв уже відправили до зони АТО. Над створенням безпілотника працювали найкращі вчені України на замовлення Дніпропетровської ОДА. Пілотний проект профінансував Фонд оборони країни, куди перерахували гроші місцеві бізнесмени. "Ніхто не ставив для себе за мету отримання прибутку. Тому що перш за все це для потреб оборони. Тепер ми зможемо забезпечувати на постійній основі українську армію безпілотниками, щоби зберігати додатково якимось людям життя", - пояснив заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан. На виготовлення пішло півтора місяця. Вчені кажуть, що використовували вітчизняні розробки за кілька десятиліть.

Розробники переконані, що український безпілотник не поступається імпортним аналогам. При цьому коштує майже вдесятеро дешевше. "Ми вже переконалися в тому, що цей апарат є дуже сучасним. Такі апарати дуже важливі з огляду на ведення маневрових дій. Це інформація, інформація та ще раз інформація – своєчасна, якісна", - розповів керівник Житомирського військового інституту ім..С.П.Корольова Юрій Даник.

Найближчим часом до зони АТО відправлять ще 20 таких літаків. Виробничі потужності дозволяють виготовляти 40 безпілотників щомісяця. Раніше повідомлялося, що у складі Нацгвардії створюють ескадрилью безпілотних літальних апаратів.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"