ban2

Маріуполь готується до оборони: люди мітингують і копають траншеї

Техніка комунальних та промислових підприємств Маріуполя готується до оборони – на околицях міста копають траншеї. Таким чином містяни готуються боронити місто від атаки російських підрозділів.

Маріуполь зміцнюють підрозділи Нацгвардії та батальйонів тероборони. Місцеві кажуть, що місто перетворюють на фортецю і йдуть до військкоматів проситися до війська.

Готові траншеї та техніку комунальники дозволяють знімати лише здалеку. Кажуть – роблять це з метою безпеки, щоб не виказувати місце їх розташування. У місті готуються до оборони, адже російські бойовики вже під Новоазовськом, який за кілька десятків кілометрів від Маріуполя.

"Маріуполь втримати, я думаю ми зможемо, для цього у нас все є – у нас є бойовий дух. Причому, якщо тоді коли зайшли 30 танків було якесь понікше настроєніє, то після того як вже зайшло 140 танків – у всіх бойовий дух піднявся і всі налаштовані на вирішальну рішучу битву", – каже боєць батальону "Азов" Степан Байда.

Бійці Нацгвардії та батальйонів територіальної оборони взялися зміцнювати блокпости, крім того посилили перевірку транспорту та документів. Не сидять без діла і містяни: усіляко допомагають захисникам – хто укріплює фортифікаційні споруди, хто підносить харчі.

Волонтери "Маріупольської дружини" Надія та Ілона запевняють: "Все помогают, кто чем может: кто топором, кто едой, кто деньгами... Надеемся, победа будет за нами. И мы хотели бы просто передать россиянам, чтобы они просто убирались отсюда вон".

Активісти закликають маріупольців не лише допомагати матеріально, а й виходити на протестні акції проти російської агресії.

Активістка Марічка Подибайло переконана: "Громада Маріуполя не дасть здати місто, ми будемо оборонятися. Тому запрошуємо сьогодні всіх мешканців Маріуполя, всю громаду Маріуполя, всіх біженців, які точно знають – не з переказів – що таке розруха, для того, щоб показати, що ми будемо боротися за наше місто до останнього. Ми його не здамо. Слава Україні!"

Тим часом у місті чиновники вкотре закликають мешканців не піддаватися паніці, проте в разі можливих обстрілів терористами міста підготували і перевірили бомбосховища. Шлях до них вказують спеціальні таблички і написи на стінах.

Акція проти російського вторгнення в Україну у Маріуполі саме триває. Мітинг за мир зібрав кілька тисяч городян у центрі міста поблизу постамента демонтованого пам'ятника Леніну.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"