ban2

Вибух чи удар: Польща прагне дізнатися справжню причину катастрофи під Смоленськом

Польський міністр оборони Антоній Мачеревич заявив, що країна може звернутися до НАТО із проханням допомогти у встановленні справжньої причини авіакатастрофи в квітні 2010 року під Смоленськом. Про це передає польський канал TVP.

На думку Мачеревича, союзники Польщі в НАТО можуть посприяти у справі передачі уламків президентського літака ТУ-154М, який зазнав аварії в квітні 2010 року під Смоленськом. Це потрібно для того, щоб польська сторона могла зробити свої висновки про причини катастрофи.

"Росія використовує інші критерії, має свою точку зору, свої власні інтереси. Потрібно пробувати, намагатися, може, як пропонує прем'єр-міністр Норвегії, попросити союзників по НАТО (посприяти в передачі уламків Варшаві)", - сказав він.

На думку Мачеревіча, обстеження уламків літака матиме сенс навіть звачаючи на те, що після катастрофи пройшло більше шести років.

"Є деталі, дослідження яких не допоможе, але є й ті, експертиза яких може уточнити, чи відбулося руйнування літака через удар або вибух", - пояснив міністр оборони Польщі.

Він також підкреслив, що розслідування причин катастрофи не зводиться тільки до того, щоб знайти винних. Передусім Польща прагне дізнатися, чи був літак зруйнований в результаті вибуху.

Крім цього, Мачеревич заявив, що представлений урядом Дональда Туска звіт про авіакатастрофу під Смоленськом був сфальсифікований. Зараз Туск є головою ЄС.

"Туск забезпечив собі повний контроль не тільки над розслідуванням, але й над кожною заявою урядових структур. Тоді він сказав, що бере на себе повну відповідальність за все, що в цій справі було і буде зроблено.

Однак рапорт було підроблено, а фальсифікація урядом звіту повинна мати наслідки", - пояснив міністр оборони.
На думку Мачеревича, через це Туск "повинен постати перед Державним трибуналом".

Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на борту якого перебував президент країни Лех Качиньський, його дружина і представники вищого командування і політичних партій Польщі. В результаті аварії загинули 96 осіб.

Сьогодні у Польщі відзначають VI роковини Смоленської катастрофи, в якій загинув президент Лех Качинський і цвіт польської еліти. У заходах візьмуть участь Анджей Дуда та Беата Шидло.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"