ban2

Литва планує підписати оборонну угоду з США

Литва готується підписати першу угоду про оборонне співробітництво з США, яка буде більш детально визначати статус підрозділів збройних сил США на литовській території

Про це повідомляє Delfi.              

"Ця угода із США закріплює і ще раз підтверджує свої оборонні зобов'язання перед Литвою, а Литва, у свою чергу, надає всі необхідні умови для виконання цих зобов'язань", - повідомили в Міністерстві оборони Литви.

Угода спростить процедури і полегшить прибуття в Литву і перебування в країні військових США і зарахованих до збройних сил США осіб, що полегшить здійснення спільних навчань і проектів.

У проекті угоди передбачені податкові пільги для американських військових. Наприклад, при придбанні збройними силами США або від їх імені майна не буде застосовуватися податок на додану вартість, податки на продаж, використання або акциз.

Крім того, Литва планує відмовитися від належного їй первинного права здійснення кримінальної юрисдикції щодо американських військових. І все ж країна залишає за собою можливість повернути собі це право в особливих випадках.

 

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"