ban2

До України можуть повернути кримських політв`язнів

Уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова пообіцяла українському омбудсмену Валерії Лутковській знайти механізм повернення в Україну засуджених, які відбувають покарання в окупованому Криму

Про це Лутковська заявила в інтерв’ю Громадському радіо.

"Ми винні перед тими, кого залишили в Криму, адже людей транспортують з кримських в'язниць по всій території Росії. Зараз я намагаюся домовитися з омбудсменом РФ про переміщення людей, які ще перебувають в Криму, на підконтрольну нам територію. Потім будемо намагатися повернути тих, кого вже вивезли, але це буде вже другий крок", - заявила Лутковська.

Вона також розповіла про існування проблем з процедурою повернення ув'язнених.

"Треба буде знайти механізм, на основі чого вони вивезуть цих людей з колонії і передадуть в мої руки на Чонгарі. З точки зору нашого законодавства все просто, а от в РФ для омбудсмена це ціла проблема. У телефонних розмовах вона обіцяє мені, що він буде знайдений", - сказала Лутковська.

Раніше повідомлялось, що після анексії Криму Росією в місцевих тюрмах залишилися українські в'язні.

21 червня 2016 року Україна і Росія досягли домовленості укласти угоду про переміщення ряду ув'язнених з окупованого Сімферополя на територію материкової України. За даними омбудсмена України Валерії Лутковської, мова поки йде про 18 осіб.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"