ban2

МакКейн розкритикував Білий дім через позицію щодо України: Мені соромно за свою країну

Американський сенатор-республіканець Джон МакКейн заявляє, що, на його думку, Захід повинен дати Україні зброю
Про це він сказав в ефірі телеканалу CBS, передає Еспресо.TV з посиланням на "Радіо Свобода".

"Українці не просять, щоб американський чобіт прийшов на їхню землю. Вони просять зброї, щоб захистити себе. Їх убивають. Їхні війська знищують. Це – сором. Мені соромно за мою країну, мені соромно за мого президента, мені соромно за самого себе, що я не можу допомогти цим людям", – заявив сенатор.

"Для початку, ми мали б дати їм зброю, щоб вони могли себе захистити. На сході України є російські танки, для протидії яким вони не мають ніякої зброї. Там воюють найкращі підрозділи російських спецслужб. Ця агресія триватиме, доки їм усе сходитиме з рук", – додав МакКейн.

На думку американського сенатора, мета президента Росії Володимира Путіна – не пустити країну в Європу. "І поки що йому це вдається, – зазначив МакКейн. – Він тисне на країни Балтії, що вже казати про Молдову і про окупацію Грузії, що і далі триває. Це справді чорна сторінка історії нашого альянсу".

Джон МакКейн додав, що, на його думку, Путін залишається непокараним, бо керівництво Німеччини і Франції "вперше за 70 років легітимізувало розчленування європейської країни".

"Порушення режиму припинення вогню тривало доти, доки він (Путін – ред.) не досягнув своєї мети – стратегічно важливого залізничного вузла (у Дебальцевому – ред.). Він ненадовго відступить, а наступним буде Маріуполь, аби він змін прокласти сухопутний шлях до Криму. Відверто кажучи, це жахливо", – наголосив сенатор-республіканець.

Ані в Білому домі, ані в адміністрації президента Росії чи у Єврокомісії ці слова поки не коментували.

18 лютого у своїй спільній заяві сенатори-республіканці Джон МакКейн і Ліндсі Грем виступили з критикою мінських домовленостей і звинуватили Вашингтон у бездіяльності під час агресії Росії проти України.

Речниця Державного департаменту США Джен Псакі минулого тижня, коментуючи дискусію з приводу надання Україні озброєння, заявила, що "опосередкована війна" США проти Росії не допомогла б ані інтересам України, ані інтересам світу.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"