ban2

В ООН закликали Росію негайно звільнити Савченко

Про це заявили під час засідання Ради Безпеки ООН представники Великобританії та США, а також помічник генсекретаря ООН з прав людини

"Украй важливо, щоб Савченко негайно звільнили з-під варти", - наголосив помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Симонович, пише Deutsche Welle з посиланням на Reuters.

Він також зазначив, що льотчицю треба звільнити "або за формулою "всіх на всіх", або з гуманітарних міркувань, у зв'язку зі станом її здоров'я".

Водночас верховний представник Великобританії при ООН Марк Лайалл Грант назвав те, що Савченко продовжують утримувати ув'язненою порушенням Мінських домовленостей: "Росія узяла на себе зобов'язання звільнити усіх полонених, але зараз Савченко та багато інших й досі перебувають в ув'язнені. Це явне порушення Мінських угод".

У свою чергу про необхідність звільнення Савченко також заявила представниця США при ООН Саманта Пауер, яка також назвала українську льотчицю заручницею Росії. У відповідь постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін відкинув незаконність ув'язнення Надії Савченко і заявив, що це потрібно для захисту журналістів.

Зазначимо, тим часом Савченко планує вихід з голодування, яке триває вже понад 80 днів, і через адвокатів оприлюднила запит про розробку збалансованого харчування.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"