ban2

У Росії регулюватимуть кількість котів у квартирі

У профільному комітеті Держдуми пропонують законодавчо оформити передачу регіонам повноважень щодо регулювання питання про утримання тварин у квартирах

Про це пише Еспресо.TV із посиланням на "Интефакс".

"Проблема з утриманням тварин в квартирах існує, багато скарг надходить в Думу. Наприклад, бувають випадки, що громадяни, м'яко скажемо, страждають певними захворюваннями і перетворюють свої квартири в справжні звіринці, містять по 50-60 кішок, розвиваючи неймовірну антисанітарію, але при цьому оточуючі, сусіди, не мають жодної можливості вплинути на ситуацію", - сказав заступник голови комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Вадим Соловйов.

Однак, на його думку, регулювання даної проблеми - питання місцевої влади, так як "в кожному регіоні своя специфіка".

Він наголосив, що федеральна влада могла б прописати у відповідних законах загальні норми, згідно з якими повноваження з вирішення питань з тваринами у житлових приміщеннях передавалися б в регіони.

"Абсолютно ясно одне - проблема з тваринами у квартирах перезріла і її потрібно вирішувати якомога швидше", - сказав парламентарій.

Раніше голова комісії Мосміськдуми по міському господарству та житловій політиці Степан Орлов запропонував розробити нормативи, згідно з якими з'явиться офіційне число "дозволених" домашніх тварин, яких можна тримати у квартирі.

"Коли в одній кімнаті живе одночасно 10 собак або 10 кішок, це може призвести до санітарних проблем для цього житлового приміщення і сусідів", - зазначив він.

Крім того, депутат висловлюється проти розведення кішок і собак в квартирах. Для цього, як він вважає, повинні мати відповідні приміщення - розплідники, а житлова площа для таких цілей не повинна використовуватися.

Нагадаємо, про проблеми утримання великої кількості тварин в міських квартирах заговорили в середині серпня після того, як стало відомо, що органи соцопіки забрали від матері двох малолітніх хлопчиків.

За даними прес-служби уповноваженого при президенту Росії з прав дитини Павла Астахова, в квартирі знаходилося більше 20 кішок, стояв сморід, на підлозі були численні котячі екскременти, шпалери були обірвані.

За останньою інформацією, мати погодилася, що 20 кішок занадто багато, і готова передати їх у хороші руки заради повернення своїх дітей.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"