ban2

Міненерго Росії визнало, що нафта не зможе вічно годувати країну

Міністерство енергетики доопрацювало енергостратегію Росії до 2035 року. У документі передбачається, що в найближчі 20 років не варто очікувати зростання валютних надходжень від енергетичного експорту

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на газету "Ведомости".

Відомство вважає, що до 2035 року більшість країн будуть розвивати невуглецеві джерела енергії та нетрадиційні види палива, що звузить ринкові ніші для Росії. У цьому випадку доходи від експорту вуглеводнів на європейському напрямку не будуть рости через обмежений попит, а на азійському - через недостатність інфраструктури.

Не допоможуть Росії і конкурентні переваги, що виникли при девальвації рубля. З документа випливає, що вони пропадуть за кілька років через високу вартість капіталу та обмежений доступ до зовнішніх інвестицій та технологій.

Серед загроз у енергостратегії вказується сланцева революція в США, а також відновлювальна енергетика, ставка на яку робиться в Європі. Серед майбутніх загроз згадуються газові гідрати, які можуть призвести до перерозподілу світових потоків сировини.

Значну роль у новій стратегії відводять розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації. До 2035 року планується збільшити частку розподіленої генерації та інвестиції в розвиток і використання нетрадиційних поновлюваних джерел енергії. У документі наголошується, що Росія володіє сучасними технологіями практично у всіх галузях відновлюваної енергетики (за винятком вітряної). Недостатнім залишається рівень використання торфу, відходів лісової промисловості, сільського господарства і твердих побутових відходів.

У цей час документ направлено на узгодження в держоргани. Мінекономрозвитку і Мінприроди його отримали і готують свої висновки.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"