ban2

Криза по-російськи: У Росії антикризовий резерв витрачали на яхти і делікатеси

Аудитори Рахункової палати РФ обурені використанням антикризового резерву бюджету в 2015 році на виробництво продуктів преміального класу для заможних громадян: яхт, делікатесів і предметів інтер'єру. Про це йдеться в повідомленні відомства, опублікованому за підсумками перевірки Фонду сприяння розвитку малих форм підприємств у науково -технічної сфері, передає РИА Новости.

В рамках реалізації антикризового плану уряду Росії Фонду були надані додаткові бюджетні кошти на 5 млрд рублів.

Загальний обсяг бюджетного фінансування Фонду в 2015 році, за даними контрольного відомства, склав 8,5 мільярда рублів, левова частка виділялася на гранти індивідуальним підприємцям для створення та розвитку малих інноваційних підприємств.

У ході перевірки аудитори з'ясували, що частина коштів надавалася на проекти з виробництва люксових продуктів.

Наприклад, Фондом надано грант на 15 мільйонів рублів на проект катера-аероботу малого класу. Корпоративний ринок продукту - "Газпром", "Інтер РАО ЄЕС", нафтові компанії.

Ще один такий же грант Фонд надав на реалізацію проекту з виробництва міжкімнатних дверей класу LUX за інноваційними технологіями. Згідно бізнес-плану, до числа корпоративних замовників товару відносяться бізнес-центри, банки, об'єкти комерційної нерухомості зі стилістичними інтер'єрними рішеннями, ресторани, салони, бутіки.

Увагу аудиторів також привернув грант на 12,15 мільйона рублів на реалізацію інноваційного проекту з виробництва тропічних ракоподібних. Відповідно до бізнес-плану проекту продукція відноситься до преміального сегменту ринку делікатесних морепродуктів і розрахована на людей з високою купівельною спроможністю.

Антикризовий план був націлений на забезпечення сталого розвитку економіки та соціальної стабільності в період кризи, в тому числі на зниження інфляції і пом'якшення наслідків зростання цін на соціально значущі товари.

Разом з тим аудитори визнають, що в даний час пріоритетність напрямків використання Фондом бюджетних коштів, отриманих з "антикризового фонду", жодним правовим актом не визначена.

Колегія Рахункової палати прийняла рішення направити інформаційний лист про перевірку в Мінекономрозвитку, а також звіт в палати Федеральних зборів.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"