ban2

Україна поставила Путіна "на коліна" – РосЗМІ

Президент Росії Володимир Путін програв газову війну з Україною, а НАК Нафтогаз України поставив Кремль у незручне становище. Про це заявила російська журналістка Юлія Латиніна в ефірі радіо "Ехо Москви", передає Апостроф. За її словами, найбільшу перемогу над Володимиром Путіним не тільки в Україні, але і в світі здобув Андрій Коболєв, який після подій на Майдані очолив Нафтогаз.

- У Кремлі завжди вважали, що Україна з російської газової голки ніколи не зіскочить, що її можна вертіти на газовій трубі як хочемо. І, власне, з 2005 року це підтверджувалося. І ось, що робить Коболєв. Ну, природно, він робить це з санкції Яценюка. Ось це, ось, дійсно, реформа уряду. По-перше, вони зрівнюють тарифи. Вони це роблять у 3 етапи. Зараз мав бути другий етап 1-го квітня, - розповіла Латиніна. - Крім того, піднімаються внутрішні закупівельні ціни на газ, тобто видобуток газу в Україні стає рентабельним. А найголовніше, Україна починає купувати газ з Європи. Результат: Нафтогаз переплатив минулої зими за газ близько $300 млн. В іншому випадку він переплатив би десь 3 млрд. Газпром за час цієї газової війни зазнав збитків у $6 млрд. Власне, на цьому все й скінчилося, - наголосила журналістка.

Вона додала, що Україна зараз видобуває 20 млрд кубів, імпортує взимку ще 10, і з-за нормальних тарифів цього достатньо. Читайте: Росія запускає в ЄС "троянського коня" - Коболєв - Відповідно, ось, Кремль зарізав курку, яка несла золоті яйця, і більш того, всуху програв у розв'язаній газовій війні. Оскільки Нафтогаз перейшов на європейський принцип ціноутворення, то ціна на газовий транзит для Газпрому, який він, правда, ще поки не платить, зросла втричі. Тобто, ось, ви розумієте тепер, чому ми почали так згадувати про Південний потік. А коли Південний потік накрився, стали говорити про турецький транзит, - підсумувала Юлія Латиніна.

Нагадаємо, раніше глава Міненерго Росії Олександр Новак констатував зниження споживання Україною російського газу і cказав, що сподівається, що РФ не втратила ринок. Також раніше Факти ICTV писали, що Газпром назвав нову знижену ціну на газ для України в II кварталі 2016 року.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"