ban2

Bloomberg: Ціна нафти може впасти нижче $40 за барель

Нинішній обвал цін на нафту - найгірший з часів краху фінансової системи у 2008 році. Він загрожує не менш серйозними наслідками на валютних ринках, ніж 30 років тому, коли обвал валюти привів до боргової кризи Мексики і розпаду Радянського Союзу

Про це йдеться в редакційній колонці Bloomberg, передає Еспресо.TV з посиланням на РБК-Україна.

Як нагадує Bloomberg, за 2014 рік ціни на нафту впали на 37%.

Найбільший виробник нафти, Росія, не може більше розраховувати на колишні доходи від експорту нафти для підтримки економіки, що ослабла від дії санкцій. Від рішення країн ОПЕК не знижувати рівень видобутку нафти також страждають Іран, Нігерія і Венесуела, які також потрапили під санкції Заходу.

"Це велике потрясіння для Каракаса, Тегерана і Абужди", - стверджує віце-голова консалтингової компанії Englewood Деніел Єргін.

За його словами, у зв'язку з обвалом цін на нафту світову економіку чекає ще більша невизначеність.

Більшості країн-учасниць ОПЕК необхідно, щоб ціни на нафту значно перевищували $100 за барель, щоб залатати дірки в бюджеті, стверджує провідний дослідник Chatham House Пол Стівенс. Якщо вони почнуть урізати свої витрати, почнуться проблеми, зазначає він.

"Зараз ми спостерігаємо шоковий ефект від рішення ОПЕК, це триватиме ще кілька тижнів, після чого стане зрозуміло, до якого рівня насправді впали ціни на нафту", - говорить Єргін. Зараз керівники різних країн намагаються обчислити новий ціновий коридор нафти.

Ціни можуть падати до тих пір, поки покривають витрати на видобуток нафти. За словами Стівенса, видобуток сланцевої нафти буде окупатися навіть при ціні нижчій $40 за барель.

Росія здається найбільш вразливою країною від падіння цін на нафту, вважає провідний аналітик Danske Banke Аллан он Мехрен.

"Великий спад цін на нафту у 1997-1998 роках був одним із чинників, які призвели до дефолту в Росії в серпні 1998 року", - нагадує він.

Нафта і газ становлять 68% експорту Росії і 50% федерального бюджету, зазначає видання. За рік Росія вже втратила майже $90 млрд. валютних запасів, що становить 4,5% економіки країни. З червня курс рубля до долара впав на 31%. Ціна на нафту марки Brent досягла рекордно низького значення з часів фінансової кризи 2008 року, коли вона коштувала близько $36 за барель.

Нагадаємо, сьогодні нафта Brent вперше за п'ять років впала до $68 за барель.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"