ban2

Українська велогонка, яку хотіла привласнити Росія, відбулася на Закарпатті

Міжнародна велогонка зі швидкісного спуску Horizon Cup DHI цього року відбулася в с. Пилипець Закарпатської області в День Незалежності

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Спочатку змагання мали відбутися в Буковелі. Та, об'єктивно оцінивши підготовку, організатори вирішили ще раз змінити місце її проведення. Вибір зупинили на с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської області.

"Завдяки" анексії Криму іноземці цьогоріч не приїхали до України на ці змагання. Спочатку для нової траси завжди дають нижчу категорію - 2. Проте вже наступного року вона буде 1.2, і тоді закордонні спортсмени зацікавляться турніром. Виступивши на Horizon Cup DHI українські гонщики зберегли її для України в міжнародному календарі.

Раніше ця гонка традиційно відбувалася в Криму, але восени минулого року російська сторона намагалася її вкрасти, подавши в календар UCI (Міжнародний союз велосипедистів) з місцем її проведення - м. Ялта, Російська Федерація.

Українська Федерація велоспорту звернулася до UCI і різко засудила дії росіян, а також домоглася перенесення місця проведення велогонки в українські Карпати.

Міжнародна велогонка у Ялті вперше стартувала у 2011-му. Та вже за два роки, у 2013-му, отримала визнання від UCI – саме тоді старт був внесений до міжнародного календаря організації. Змаганням було присвоєно максимально можливий для дебютної гонки клас 2. Траса гонки пролягала легендарною, однією з найпопулярніших серед райдерів країн СНД Місхорською стежкою, яка бере початок на Ай-Петрі, недалеко біля верхньої станції канатної дороги, і проходить по хребту, спускаючись до підніжжя скелі. Ці змагання з даунхілу були єдиними серед країн СНД, внесені до календаря міжнародних змагань.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"