ban2

Поклюка 2016. Україна 4-а в чоловічій естафеті

У перший день класичних естафет Кубку світу українська збірна видала заряд оптимізму своїм уболівальникам: в чоловічій естафеті наші хлопці продемонстрували впевнену, солідну гонку, на всій її довжині зберігаючи позиції в числі лідерів. І лише один зайвий додатковий патрон не дозволив українцям боротися за подіум! Але і четверте місце - блискучий результат для команди, кращий за останні майже чотири роки! У попередній раз в кроці від п'єдесталу пошани наша команда була в Оберхофі в січні 2013 року.

Проблему стартового етапу, яка часто змушувала команду боротися за далекі від подіуму позиції, Юрай Санітра вирішив на користь Артема Прими, який на старті цього сезону демонструє, мабуть, свою кращу форму в кар'єрі. В першу чергу в стрільбі. Ось і сьогодні він допустив всього одну осічку в ліжці, яка, втім, ніяк не вплинула на гонку: Артем вже до середини наступного кола наздогнав лідируючу групу, а після чистої стійки навіть став другим! До передачі естафети Артем зберіг місце в попередньої трійці, лише в чотирьох секундах від лідерів.

Сергій Семенов, який виконував раніше роль забійника і зовсім зумів сьогодні відчути на собі роль лідера естафети! Після того, як на третьому рубежі він обійшовся без помилок, а суперники тяглися за запасними патронами, Україна красувалася на першій сходинці проміжного протоколу! Шкода тільки, що Сергія, як і раніше турбують проблеми з гомілкостопом, і через це фізично витримувати темп в кінці гонки йому важко. Проте, не зважаючи на шосту позицію, після закінчення другого етапу, українці все ще залишалися в лідируючій групі, а відставання від третього місця становило символічні три секунди.

Віталій Кільчицький спортсмен, що рідше за інших з'являється в цій четвірці у складі естафет. І, мабуть, саме третій етап міг викликати деяке занепокоєння. Частково воно виявилося справедливим: Віталій на стрільбі стоячи неабияк полоскотав нерви своїм фанатам, використавши весь комплект запасних патронів. Але, дивлячись, наприклад, на результат норвежця Ерленда Бьонтегаарда, який пішов на штрафне коло, проблеми в стрільбі Кільчицького здаються незначними. Тим більше, Віталій до передачі естафети навіть підняв команду на одну позицію, відправивши свого капітана в бій п'ятим.

Дмитру Підручному дісталося найважче випробування: на його етапі бігли Фуркад, Шемпп, Шипулін, Свендсен .. Склад - елітніше нікуди! Але і Підручний вже не той боязкий новачок, для якого було проблемою відібратися в гонку переслідування після спринтів. Зараз це вже зрілий майстер, для якого ганятися з законодавцями мод сучасного біатлону задоволення, а не обов'язок. Недаремно Діма завжди підкреслював бажання бути фінішером естафет, навіть незважаючи на окремі локальні невдачі. Сьогодні ми побачили ще одну дуже хорошу гонку в його виконанні. Так, шкода, що трохи не вистачило до медалі. Але це те почуття, з яким і самі спортсмени, і вболівальники разом з ними, готові йти до перемог!

Спасибі хлопці!

А ось, власне, боротьби за перемогу сьогодні не вийшло. Французька команда вже на перших етапах позначила серйозність претензій на перше місце, і, маючи в складі Мартена Фуркада, могла впевнено дивитися в фінішне майбутнє. А вже коли Мартену привозять 20-секундну перевагу, четвертий етап перетворився в три кола пошани для "трикольорових".

Зате за другу і третю позицію боротьба була нехай і не численною, але від того не менш напруженою. Все вирішалося на останньому вогневому рубежі, який Антон Шипулін пройшов швидше своїх суперників. На виході зі стадіону він випереджав німця Симона Шемппа на 9 секунд, а той, у свою чергу ще на шість секунд був попереду Підручного. До фінішу позиції не просто не змінилися навіть серйозних атак один на одного суперники зробити не змогли.

Серед несподіванок гонки звертає на себе увагу провал норвежців. Ослаблена відсутністю Йоханнеса Бе (про його брата Тарьее поки навіть ніхто не згадує), скандинавська збірна фінішувала лише дев'ятою.

У Кубку націй французи ще більше зміцнили своє лідерство, відірвавшись від німецької збірної на 131 бал. А ось збірна України істотно поправила свої справи, стрибнувши одразу на сьоме місце! Ще пару таких естафет, і можна ставити за мету топ-5, хлопці? ..

В цілому гонка показала, що команда приходить до тями, остаточно акліматизувавшись в Європі після канадського збору. Який, збір, починає приносити плоди. І це додає надій на успішне продовження сезону на наступному етапі Кубку світу в Нове-Мєсто.

1. Франция Франція (0+7) 1:11.56.5
2. Россия Росія (1+6) +15.7
3. Германия Німеччина (0+11) +21.5
4. Украина Україна (0+6) +36.3
5. Чехия Чехія (0+6) +48.9
6. Австрия Австрія (1+6) +54.2
7. Италия Італія (0+9) +1:04.1
8. Швейцария Швейцарія (0+10) +1:05.6

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"