ban2

Луценко: Поки танки на Донбасі, Україна може не повертати Росії борги Януковича

Україна може заморозити свої виплати по цінних паперах, що належать Росії

Про це в інтерв’ю "5 каналу" розповів голова парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко, коментуючи прийнятий нещодавно закон, що дає уряду право призупиняти виплати за деякими зовнішніми зобов’язаннями державних та гарантованих державою боргів України.
"Уряд може скористатися цим законом у стосунках із Росією, яка за 3 млрд купила Януковича ціною свободи України і тепер вимагає їх віддати без жодної пролонгації. Мало того, вони скуповують наші цінні папери і готують великий позов. Уряд тепер має можливість сказати дуже просто: поки російські танки на території України – чорна редька вам, а не повернення грошей", - сказав Луценко.
Він додав, що протягом наступних кількох років Україна має повернути 30 млрд дол боргу, що є непідйомним для країни. "Ми маємо 70 млрд доларів зовнішнього боргу, із них 40 млрд на совісті Януковича, які пішли на розкрадання. В результаті ми маємо за наступні кілька років заплатити 30 млрд відсотків та тіла запозичень. Країна не може собі цього дозволити, у нас просто немає такої можливості", - зазначив нардеп.
Утім, він наголосив, що оголошувати дефолт Україна намірів не має. "Ми не можемо відмовитися повертати борги, бо це неприпустимо і є дефолтом, але ми чесно кажемо: продовжте нам термін їх повернення, бо зараз не маємо змоги повернути. Міжнародні організації на це пішли, а от приватні інвестори хочуть гроші вже", - наголосив Луценко.
За його словами, більшість іноземних інвесторів спокійно сприйняли пропозицію України. "Зреагували добре. Вже через кілька годин після ухвалення нами цього закону, міністр фінансів США визнав нашу правоту та закликав інвесторів підтримати українські пропозиції. Потім прозвучали аналогічні заяви керівників міжнародних фінансових інституцій. Все добре, але це дуже тонка крига, і тут не можна зловживати", - підсумував народний депутат.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"