ban2

Україна розширює використання американського ядерного палива замість російського

"Енергоатом" закуповує відповідне обладнання для розширення використання палива Westinghouse на Запорізькій АЕС.

Як повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна", для цього державне підприємство "НАЕК" Енергоатом "оголосило відповідні тендери. 30 вересня акцептована пропозиція "Ядерний паливний цикл" Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" на послуги з науково-технічного супроводу розширення експлуатації тепловидільних збірок Westinghouse на енергоблоках Запорізької АЕС. Супровід повинен здійснюватися протягом 2016-2020 рр.

Крім того, 29 вересня "Енергоатом" акцептував пропозицію Westinghouse Electric Sweden AB на поставку на ЗАЕС у січні-травні 2016 року чотирьох імітаторів тепловидільних збірок для підтвердження сумісності цього виду палива з транспортно-технологічним обладнанням та запобігання пошкодження при спільному завантаженні ядерного палива виробництва російського і американського виробництва.

На даний час ядерне паливо Westinghouse використовується тільки на Южно-Українській АЕС, тож можливість його експлуатації на Запорізькій АЕС є ще одним кроком до диверсифікації джерел постачання. Основним постачальником ядерного палива для АЕС України досі є російська паливна компанія ТВЕЛ. Однак наприкінці грудня 2014 року державне підприємство "Енергоатом" та компанія зі Сполучених Штатів Westinghouse домовилися про суттєве розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"