ban2

Рада зробила перший крок до створення Інституту книги

Верховна Рада прийняла за основу проект "Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері", який передбачає створення в Україні Інституту книги

Про це повідомляє Еспресо.ТВ.

За законопроект №3084 авторства голови парламентського Комітету з питань культури і духовності Миколи Княжицького проголосували 233 депутати.  

"Ви знаєте, що сьогодні питанням книги в Україні не займається ніхто. Як це не дивно, програма "Українська книга" знаходиться у віданні Держтелерадіо, що взагалі не зрозуміло. Частиною бібліотек опікується Академія наук, Міністерство освіти, органи місцевої влади. Підтримкою українських перекладів за кордоном не опікується ніхто, за винятком декількох департаментів у Міністерстві культури. Створення такого інституту дозволить усе це впорядкувати фактично у межах існуючого бюджету, але дуже важливо зробити це зараз, щоб відповідні бюджетні зміни були прийняті до прийняття бюджету на наступний рік", - сказав Княжицький з трибуни Верховної Ради.  

На його думку, Український інститут книги, будучи державною установою, міг би, зокрема на підставі делегованих повноважень, виконувати державні програми з популяризації української літератури, здійснення фінансування публікацій українських книжок тощо.

Даний законопроект передбачає створення такої державної установи (за прикладом, зокрема, Польського інституту книги) та встановлює додаткове правове регулювання, необхідне для її діяльності.

Український інститут книги пропонують створити не у Києві, а у Харкові або Львові, або Одесі.

 

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"