ban2

Буковинець створює міні-Голландію у Мамаївцях

Олександр Стратійчук висадив понад півсотні сортів тюльпанів на гектарі землі.

Дорогою з Чернівців на Кіцмань поміж зелених пагорбів розкинулося тюльпанове поле. Проїхати повз просто неможливо, яскраві кольори ваблять погляд. Очі вже звиклі до лану пшениці ще зеленого кольору чи жовтих суцвіть ріпаку за вікном автівки, а тут - рівні ряди білих, червоних, рожевих, фіолетових тюльпанів.

Чимало людей зупиняються на узбіччі, щоб помилуватися і сфотографуватися на згадку, адже поле різнокольорових квітів насправді вражає. Господар квіткового поля не проти таких оглядових екскурсій, каже, йому приємно, що люди милуються його працею.

Варто зауважити, що у вихідний день тюльпанове поле відвідує щонайменше сотня людей. Приїжджають гості навіть з сусідніх областей цілими родинами. З такими темпами тюльпанове поле незабаром може стати ще однією візитівкою Буковини, як, наприклад, долина нарцисів для Закарпаття.

А створив міні-Голландію на буковинській землі житель села Мамаївці Олександр Стратійчук. Він уже не перший рік висаджує квіти, а цьогоріч засадив уже понад гектар землі.

- Почалося все з 3-4 соток біля хати, які засадив цибулинами квітів, - каже О. Стратійчук. - І з кожним роком площу для висадження квітів збільшував, ось цьогоріч вже засадив понад гектар землі, може трохи більше. Розширяємося, бо одна цибулинка дає кілька плодів і їх теж треба висаджувати у землю. Плюс щороку привозимо нові сорти, щоб спробувати, чи приживуться вони у наших умовах.

На тюльпановому полі наразі понад п'ятдесят сортів тюльпанів. Деякі вже відцвітають, інші лише розпустили пелюстки.

Вирощувати тюльпани вчився в Нідерландах

Народився Олександр на Сторожинеччині, навчався у Чернівецькому професійно-технічному училищі №13, понад двадцять років працював будівельником, а відтак виїхав з дружиною за кордон у пошуках кращої долі.

- Ми з дружиною Мирославою свого часу виїхали за кордон і працювали з квітами у Голландії сім років, - пригадує Олександр. - Відтак задумалися над тим, щоб започаткувати власну справу. Повернулися до Мамаївців і взялися до роботи.

Добре вивчивши всі технології вирощування квітів, які асоціюються саме з Голландією, буковинець вирішив застосувати свої знання на рідній землі. Перші цибулини привіз саме звідти.

- Чому вирішив займатися саме квітами? Не можу пояснити, - каже буковинець. - Найцікавіший період у нашій роботі, коли квіти починають цвісти. А що в цьому такого, словами важко пояснити.

І справді, ряди різнокольорових квітів у ранковій росі чи втомлені бутони квітів після денної спеки описати важко, якщо бачиш цю красу щодня.

"Не було такого року, щоб не викопували"

Пан Олександр розповідає, що голландським тюльпанам український клімат майже підходить.

- Трохи засухо, але ми компенсуємо це нашою системою поливу, - ділиться квіткар.

Поміж рядами на землі видніються чорні шланги, вони зволожують грунт. Також квіткарям доводиться боротися з різними шкідниками. Ну і, звичайно, пильнувати від найхитріших, які не поважають чужої праці.

- Ще не було такого року, аби люди не викопували квіти на полі, - скаржиться Олександр. - Тому доводиться вночі бути на сторожі рослин.

- Уже вісім чи дев'ять років вирощую квіти у полі, - розповідає буковинець. - Наступного року мрію засадити квітами клумбу, що на кільці у с. Мамаївці. Ще хотів би більше поля взяти, але з цим завжди багато проблем. Адже і територію вільну треба знайти і очистити її від бур'янів.

Кожна квітка, як і людина, має характер

Окрім тюльпанів, О. Стратійчук вирощує ще й гіацинти, нарциси, крокуси, але їх значно менше і цвітуть вони швидше. Також у Мамаївцях плекають лілії. Виростивши понад мільйон квітів, буковинець все-таки стверджує, що кожна квітка унікальна.

- Кожна квітка, як і людина, має свій характер, - переконує квіткар. - У кожної своя висота, колір. Важливу роль під час дозрівання квітів відіграє температура, витримка і т. ін.

Коли квіти відцвітуть, їх зривають і викидають. Квіткар каже, що шкода, що на Буковині немає фабрики, яка б переробляла, скажімо, рослини на ефірні олії.

Відтак господар викопує цибулини, пересортовує їх та калібрує за допомогою спеціальної машини. Допомагають йому доглядати за полем рідні.

- Батьки слідкують, щоб сторонні не заходили на саме поле і не ходили поміж рядів, - пояснює Олександр. - А безпосередньо біля квітів працюю сам. Також допомагає дружина і син. Це наш сімейна справа, якщо можна так сказати.

На перший погляд може здатися, що у тому, щоб виростити гарну квітку, немає нічого складного, але це зовсім не так.

Щодня з ранку до вечора господар біля своїх квітів, адже вони потребують неабиякого догляду.

- Трапляється, що квіти хворіють, віруси їх нищать, але якщо вчасно обробити рослину, то можна її врятувати, - пояснює Олександр. - Кожну треба пильнувати. Ось зараз мушу біля кожного сорту встановити таблички з написами, що це за вид. А трохи згодом планую вдосконалити систему поливу.

У полі О. Стратійчук постійно працює та для цікавих відвідувачів завжди знаходить хвилинку, щоб відповісти на їхні запитання та розповісти про особливості того чи іншого сорту тюльпанів.

Також, тюльпани з цибулинами, які найбільше припали до серця під час оглядин на полі, можна придбати і посадити біля свого дому.

Автор - Віталія КОЗМЕНКО

Враження чернівчан від тюльпанового поля:

Максим, аспірант

Цьогоріч вже двічі був на тюльпановому полі. Ряди барвистих квітів мене приємно вразили. І яскраво-червоні, і білі, і фіолетові, високі і низькі... Все гарно впорядковано і відсортовано. Дивишся на поле й одразу в пам'яті спливають фотографії тюльпанових полів Голландії. І що приємно, мамаївський квітковий краєвид нічим не гірший. Хочеться, щоб таких гарних місць ставало більше.

Ірина, журналіст

Вважаю, що людина, яка хоче гарно почати свій день, або підняти собі настрій, то може сміливо їхати до тюльпанового поля у Мамаївці. Думаю, ці плантації квітів не можуть нікого залишити байдужим. Бачила також, що туди охоче їдуть закохані пари, адже це так романтично. Тим паче, що квіткове поле не далеко від Чернівців і абияких коштів витрачати на те, щоб потрапити туди, не треба.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"