ban2

Скіфське золото частково повернули до України

Скіфське золото частково повернули до України
КИЇВ. 10 вересня. УНН. Деякі експонати скіфського золота вже повернули до України. Зокрема до столиці привезли 19 експонатів із колекції Музею історичних коштовностей України, що розміщений на території Києва-Печерської Лаври. Про це УНН розповіла завідувач вказаного музею Людмила Строкова.
"До нас дійсно повернули експонати із колекції Музею історичних коштовностей України. Це всього 19 експонатів", - зазначила вона.
Л.Строкова розповіла, що Україна чекає на повернення ще 565 експонатів, які виставлялися у кримських музеях.
"Вони досі знаходяться на території музею ім. Алана Пірсона в Амстердамі. Через правові колізії, які виникли щодо того, куди повертати ці експонати – до Криму, чи все ж до Києва, керівництво голландського музею поки не прийняло конкретного рішення. Вони чекають рішення суду", - розповіла вона.
Нагадаємо, раніше Міністерство культури України запевнило, що виставка "Крим: Золото і таємниці Чорного моря" буде повернена в Україну з Нідерландів до жовтня.
Як повідомляв УНН, нідерландська сторона оприлюднила заяву про те, що доки питання про виставку не буде вирішене судом, експозицію вони не повернуть ні Україні, ні Криму.
Між тим, кримські музеї заявили про готовність через суд довести своє право на золото скіфів.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"