ban2

На зльоті малої авіації у Києві збирають кошти на відновлення санітарних літаків ВПС

У Національному музеї авіації відкрився зліт малих літаків. Три десятки пілотів прилетіли до столиці на легких машинах, щоб популяризувати своє хобі.

Цими вихідними кияни можуть спостерігати за польотами малих крил і собі в задоволення, і великим крилам на користь: кошти від квитків та й зібрані під час шоу будуть витрачені на повернення до життя військової авіації.

Більшість легких літаків створені в Україні. Їх творець – головний натхненник малої авіації Юрій Яковлєв – зібрав велику компанію пілотів у Національному музеї.

Ці літачки рятують традицію. На авіасалон "АВІАСВІТ-21" у звичному форматі немає коштів, тож цей захід – його замінник, кажуть організатори. Польоти будуть завтра с 11 до 16 години.

О першій годині в небо підніметься "Везунчик" – Ан-26 який отримав нове життя завдяки волонтерам. 9 років літак повільно помирав, а тепер уже місяць, як служить війську.

Кошти, які зберуть за два дні авіаційного фестивалю, витратять, щоб дообладнати "Везунчика" приладами, які дозволять йому літати у важких погодних умовах, та на відновлення ще одного двадцять шостого "Ана".

Марина Добровольська, волонтер фонду "Крила Фенікса", розповіла: "Мы планируем этот втрой самолет сделать летающей "скорой помощью". Проблема в том, что у нас абсолютно нет медицинской авиации. У нас один единственный самолет "Вита", который несколько месяцев начиная с мая, особенно летние месяцы, они просто летали, ну, не выключаясь".

Окрім того, в Музеї авіації можна буде побачити безпілотні літальні апарати, створені в Україні. Деякі з них уже допомагають українським військовим боротися з терористами на Сході.

Олександр Аргат, Данило Шматько, "5 канал".

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"