ban2

Художник створив мурал на ЧАЕС у пам'ять про ліквідаторів пожежі

Австралійський стріт-арт-художник Гвідо Ван Хелтен намалював пам'ятне графіті на градирні Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Facebook-сторінку проекту Art United Us‬.

У день 30-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС, на градирні (споруда для охолодження великих об'ємів води) з'явився мурал у пам'ять про тих, хто віддав життя і здоров'я, і тих, хто втратив близьких через ліквідацію наслідків вибуху на ЧАЕС.

Мурал намалював художник Гвідо Ван Хелтен за фотографією, зробленою українським фотографом Ігорем Костіним під час катастрофи.

Ігор Костін став одним з перших фотографів, які зняли Чорнобильську АЕС одразу після пожежі. Він був єдиним, хто дістався до ЧАЕС впритул та зробив світлини. Костін перебував у зонах великих доз радіації з перших днів вибуху на ЧАЕС – одразу через кілька годин після вибуху - і протягом наступних 13 днів. Він два рази спускався в четвертий реактор і п'ять разів піднімався на дах третього, він півсотні разів облітав АЕС на вертольотах, знімав ліквідаторів, переселенців і дітей з патологіями, які народилися після аварії.

Про створення муралу в Чорнобилі за фотографіях Костіна Гео Лерос зняв короткометражний фільм "Under the Line".

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"