ban2

ВР прийняла за основу антикорупційний законопроект Президента - "за" 278 нардепів

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Верховна Рада має намір створити Національне антикорупційне бюро України. Депутати 278 голосами підтримали відповідний президентський законопроект у першому читанні, передає кореспондент УНН.

Як зазначив доповідач з цього питання народний депутат, представник Президента у парламенті Руслан Князевич, ухвалення цього законопроекту дозволить створити незалежний орган, який опікуватиметься боротьбою з корупцією чиновників.

Представник Президента також нагадав, що створення Національне антикорупційного бюро-це виконання «міжнародно-правового зобов’язання, що взяла на себе Україна в рамках Стамбульського раунду який взяла Україна, окрім того - це вимога МВФ».

Згідно до закону Національне антикорупційне бюро буде опікуватися розслідуваннями кримінальних проваджень стосовно Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, перших заступників та заступників міністрів, народних депутатів України,

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Директора Національного антикорупційного бюро України, Генерального прокурора України, його першого заступника чи заступника, Голови Конституційного Суду України, його заступника чи судді Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, його першого заступника, заступника чи судді Верховного Суду України, голів вищих спеціалізованих судів, їх заступників чи суддів вищих спеціалізованих судів, Голови Національного банку України, його першого заступника чи заступника, осіб, посади яких віднесено до першої категорії посад державних службовців.

При цьому законопроектом забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування.

Директор бюро призначається президентом за поданням незалежної комісії, а відсторонення від посади здійснюється слідчим суддею на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора України в порядку, встановленому законом.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"