ban2

У Києві перейменують 13 комуністичних назв вулиць

КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Київська міська рада розпочала громадське обговорення перейменування 13 вулиць столиці, названих на честь діячів та подій радянського тоталітарного режиму. Про це УНН повідомили у прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

Протягом 2005–2012 років Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводила перейменування вулиць столиці, названих на честь подій та діячів, пов’язаних з організацією та здійсненням в Україні голодоморів, політичних репресій та інших злочинів. Однак процедура перейменування не була завершена з різних причин. Український інститут національної пам’яті запропонував Київській міській раді повернутись до перейменування тих вулиць, процедуру по яких не завершили.

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків Київради розглянула ініціативу Українського інституту національної пам’яті, в результаті чого винесла на громадське обговорення питання перейменування таких топонімів:
∙ бульвар Давидова у Дніпровському районі — на бульвар Віктора Некрасова,
∙ вулицю Криленка у Святошинському районі — на Олексія Береста,
∙ вулицю Крупської у Дарницькому районі — на Павла Чубинського,
∙ вулицю Ленінську у Святошинському районі — на Петра Дорошенка,
∙ вулицю Петра Запорожця у Деснянському районі — на Івана Миколайчука,
∙ вулицю Чапаєва у Шевченківському районі — на В’ячеслава Липинського,
∙ провулок Чеслава Бєлінського у Шевченківському районі — на Алли Горської,
∙ вулицю Академіка Шліхтера у Дніпровському районі — на Віфлеємську,
∙ вулицю Щорса у Печерському районі — на Євгена Коновальця,
∙ вулицю Юрія Коцюбинського у Шевченківському районі — на Володимира Винниченка,
∙ вулицю Максима Горького у Солом’янському районі (Жуляни) — на Анатолія Лупиноса,
∙ вулицю Максима Горького у Дарницькому районі (Бортничі) — на Кирила Осьмака,
∙ проспект 40-річчя Жовтня у Голосіївському районі — на Голосіївський.

“Неприпустимо, що у столиці досі є вулиці, названі іменами діячів, які боролись проти української державності, — вважає голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. — Необхідно привести топоніміку до сучасних реалі життя українського суспільства, увічнити пам’ять про визначних осіб України і Києва”.

За словами адвоката, юридичного консультанта Центру досліджень визвольного руху Сергія Рябенка, після перейменування мешканці вулиці не мають терміново змінювати документи. “Цим тільки лякають, користуючись необізнаністю звичайних людей у тонкощах українського законодавства. Документи, які засвідчують право власності громадян або юридичних осіб на квартири та інші об’єкти нерухомого майна, і так залишаються чинними. При здійсненні продажу або іншого відчуження такого нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою”.

Що стосується реєстрації місця проживання або перебування особи (за старою термінологією — “прописки”), то чинним законодавством України узагалі не передбачено обов’язку змінювати “штамп” у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці. Юридичні особи так само зможуть змінити дані про назву вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.

“Фактично, вся вартість перейменування — це кошти, витрачені на виготовлення нових табличок та дорожніх знаків з покажчиками. Але це можна зробити силами меценатів та волонтерів”, — пояснив адвокат.

Нагадаємо, до 20 жовтня в Києві триває громадське обговорення щодо перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"