ban2

Україна та Швеція поглиблюють військово-технічну співпрацю - Укроборонпром

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Делегація шведських військових експертів прибула до України, аби зустрітися з керівництвом “Укроборонпрому”. Пер Вестерлунд, Юан Норберг та Томас Мальмльоф — вповноважені представники Науково-дослідного інституту оборони Швеції — заявили про готовність активно розвивати партнерські стосунки з українськими зброярами і вже нині домовились про головні аспекти співпраці. Про це УНН повідомили у прес-службі Укроборонпрому.

Швеція, одна з найрозвинутіших держав світу, нині цікавиться розвитком України у європейських координатах і вболіває за долю українців у час війни, коли Росія здійснює агресію на Донбасі. Про це військові експерти зі Стокгольму відверто сказали, запевнивши українську сторону в своїй підтримці.

Зі свого боку, Перший заступник Генерального директора ДК “Укроборонпром” Сергій Пінькас наголосив, що сьогодні Концерн обрав дуже чіткий вектор розвитку, направлений в бік кооперації з країнами-членами Євросоюзу, а також наближення до стандартів НАТО.

Швеція, хоч понині й не стала членом Північноатлантичного Альянсу, пройшла тривалий, двадцятирічний шлях переоснащення свого війська, адаптувавши озброєння саме під ці стандарти. “Можливо, Україну чекає такий самий шлях”, — зауважив Директор з дослідницької діяльності НДІО Швеції Пер Вестерлунд.

Особливу увагу шведська делегація приділила питанням співпраці України з Росією. Сергій Пінькас підкреслив, що “Укроборонпром” зупинив співробітництво з країною-агресором, і вже працює розроблена програма імпортозаміщення. Відтак сторони виділили основні шляхи майбутньої кооперації зі Швецією у сфері ВТС: організація спільного виробництва на території України, придбання новітніх технологій та продаж модернізованої та нової техніки.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"