ban2

У Києві на будинку, де жив поет М.Драй-Хмара, відкрили меморіальну дошку

КИЇВ. 6 листопада. УНН. Сьогодні, 6 листопада, в Києві урочисто відкрили меморіальну дошку видатному українському поету, літературознавцеві, філологу, перекладачеві Михайлу Драй-Хмарі, передає кореспондент УНН.

Її вивісили на будинку по вул. Садовій, 1/14, навпроти Кабміну, де протягом більше ніж десяти років мешкав і творив до арешту Михайло Драй-Хмара. Як стало відомо, він жив на другому поверсі, в квартирі №5.

Відкриття пам’ятної дошки стало можливим завдяки ініціативі українського політичного і державного діяча Миколи Томенка та його Фонду "Рідна країна", а також викладачів київських вишів.

"Ми з групою колег, пропагуючи спадщину М.Драй-Хмари, протягом останніх років зробили багато справ. І сьогодні є пам’ятник в університеті, в Кам'янець-Подільському, де М.Драй-Хмара був завкафедрою, в селі, де народився Михайло Панасович, є меморіальний знак і музейна кімната", - розповів він.

Дошку виготовлено Київською творчою майстернею архітектури, скульптури та дизайну сім’ї Рачковських. Ескіз зробила архітектор Лідія Рачковська, металеву скульптуру виготовив Максим, а з каменем працював скульптор Олександр.

"Ідея ескізу належить Лідії Рачковській, яка створила його ще 3 роки тому, і тільки в цьому році, на початку вересня ми приступили до виконання цієї меморіальної дошки. Я виготовив портрет, а Олександр Рачковський займався технічною стороною процесів виготовлення", - розповів Максим.

Однин з ініціаторів, літературознавець Сергій Гальченко зазначив, що сьогодні здійснилася одна з мрій щодо увічнення пам'яті М. Драй-Хмари. Він розповів, що була ініціатива у квартирі №5, де мешкав Драй-Хмара, створити музей неокласики. Ця ідея ще живе, а от мрія щодо пам’ятної дошки вже реалізована.

"Там збиралися М.Зеров, М.Рильський, П.Филипович, вся українська еліта 20-х років. Сподіваюсь, тут буде музей. Друга мрія – видати найповніше видання творів Драй-Хмари. Третя – це меморіальна дошка. Ви побачите мистецький шедевр", - зазначив він.

На заході була присутня делегація із села Малі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області, звідки родом поет. Учні продекламували поетичні рядки М.Драй-Хмари.

Зазначимо, 10 жовтня цього року виповнилося 125 років від дня народження українського поета, літературознавця, перекладача М.Драй-Хмари.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"