ban2

У МЗС привітали українських астрономів-відкривачів комети, на яку вперше висадили зонд

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Речник МЗС України Євген Перебийніс у Twitter привітав українських астрономів Клима Чурюмова і Світлану Герасименко з першим в історії освоєння космосу приземленням зонду на поверхню комети, названої на їх честь, передає УНН.

Він привітав Європейське космічне агентство з історичним приземленням зонду Philae з корабля Розетта на поверхню комети. "Відмінна робота", - відзначив Є.Перебийніс.

"Спеціальне вітання щодо приземлення зонду на комету українським асторономам Климу Чурюмов і Світлана Герасименко, які виявили комету ще 1969 року", - додав речник МЗС України.

Нагадаємо, Європейське космічне агентство у середу приземлило перший в освоєнні космосу зонд на комету 67P/Чурюмова-Герасименко, що стало кульмінацією десятирічної місії.

Довідка УНН: Комету 67P/Чурюмова-Герасименко було відкрито 23 жовтня 1969 року Климом Чурюмовим у Києві в результаті вивчення фотопластинок комети 32P/Комас Сола, знятих Світланою Герасименко в Алма-Атинській обсерваторії у вересні того ж року. Перший знімок, на якому видно комету, датований 20 вересня 1969 року. Біля краю фотознімку було виявлено ще одну комету, проте спочатку вона розглядалась як фрагмент комети Комас Сола. Після вивчення наступних фотознімків було з'ясовано, що цей об'єкт рухався іншою траєкторією і, таким чином, є самостійною кометою.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"