ban2

Правоохоронці звільнили заручника, за життя якого викрадачі вимагали півмільйона доларів

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Працівники ГУБОЗ звільнили заручника, за життя якого викрадачі вимагали півмільйона доларів США. Про це УНН повідомили у прес-службі МВС Києва.

Учасники злочинної групи викрали в м. Києві 35-річного посадовця однієї з державних корпорацій. Три доби чоловіка тримали у полоні, а за його звільнення вимагали 500 тисяч доларів США. В одного зі зловмисників правоохоронці при затриманні відібрали гранату без чеки.

Викрали потерпілого вночі 10 листопада в Оболонському районі столиці. Про зникнення чоловіка до міліції із заявою звернулась його дружина. Вже наступного ранку викрадачі висловили свої вимоги, аби виграти час правоохоронці вирішили виконувати всі забаганки фігурантів.

За їх умовами першу частину викупу у розмірі 250 тисяч доларів США їм передали у м. Умань Черкаської області, а іншу частину вже наступного дня в м. Дніпропетровськ.

Учасники ОЗГ діяли дуже обережно, щоб не потрапити у поле зору міліції, використовували всі можливі методи конспірації. Заволодівши кругленькою сумою, вони почали “замітати сліди”: постійна зміна номерів телефонів, автомобілів та місць перебування.

Ураховуючи географію переміщення спільників, до оперативних заходів залучилися співробітники УБОЗ Дніпропетровської, Херсонської та Кіровоградської областей, а також УКР ГУМВС України в м. Києві й ВКР Криворізького міського управління.

У результаті проведених оперативно-розшукових заходів, оперативники встановили, що особи, причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, переховуються у м. Кривий Ріг.

Внаслідок добре спланованої операції працівники міліції в одному з готелів затримали 6 учасників злочинної групи на чолі з 59-річним місцевим кримінальним авторитетом.

Чоловік неодноразово судимий, вперше потрапив до установи виконання покарань ще у 1971 році. У його “послужному списку” багато статей Кримінального кодексу: розбій, вимагання, шахрайство, крадіжка, незаконний обіг зброї та наркотиків, хуліганство, незаконне заволодіння транспортним засобом, підроблення документів, самовільне присвоєння владних повноважень, опір представнику влади та інше. Більшу частину життя він провів за ґратами.

Окрім нього до угруповання увійшло ще 5 мешканців Кривого Рогу та Дніпропетровську. Спільники вели себе зухвало та явно не збиралися добровільно здаватися правоохоронцям.

Один з фігурантів зняв чеку з гранати та погрожував її підірвати. Правоохоронці вели переговори із зловмисником упродовж 3-х годин. У результаті керівник переговорної групи — командир спцбатальйону Кривбас, ризикуючи власним життям, знешкодив зловмисника та вихопив з його рук гранату, що знаходилась у бойовій готовності.

При затриманні в учасників злочинної групи правоохоронці вилучили пістолет Стечкіна, пістолет Макарова, ТТ, макет пістолета ТТ, перероблений під стрільбу бойовими набоями, а також різноманітні набої.

Також вилучено й гроші, отримані фігурантами у якості викупу за заручника, та автомобілі, на яких вони пересувались під час вчинення злочину.

Наразі викрадений 35-річний чоловік завдяки професійним та злагодженим діям співробітників міліції звільнений. Він залишився неушкодженим.

Всі фігуранти затримані в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Триває слідство.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"