ban2

Депутат з фракції БПП зареєстрував законопроект про відмову від позаблокового статусу


КИЇВ. 28 листопада. УНН. Народний депутат з фракції "Блоку Петра Порошенка" Тарас Батенко зареєстрував законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення національної безпеки України", який передбачає відмову від статусу позаблокової держави та повернення до курсу на зближення з НАТО. Проект закону розміщений на офіційному сайті парламенту, передає УНН.
"Проект Закону передбачає відмову від статусу позаблокової держави та на законодавчому рівні закріпити курс України в євроатлантичний безпековий простір", - зазначив автор у пояснювальній записці.
Автор пояснив, що враховуючи загрози національній безпеці та обороні України, прийняття цього закону закріпить на законодавчому рівні курс України на набуття членства в НАТО.
Водночас, як ідеться в пояснювальній записці, реалізація проекту закону не потребує додаткових витрат з Держбюджету.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що позаблоковий статус не зміг гарантувати Україні безпеку і від нього потрібно відмовитися. Співпраця із НАТО вже поглиблюється.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив думку, що Україні не варто розраховувати на швидкий вступ до НАТО.
У свою чергу, Генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг на засіданні парламентської асамблеї НАТО в Гаазі заявив, що двері для України в НАТО залишається відкритою.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"