ban2

У Карпатах триває реалізація українсько-польського проекту з відновлення астрономічної обсерваторії


ІВАНО-ФРАНКІВСЬК-КИЇВ. 28 листопада. УНН. У Варшавському університеті 26 листопада під головуванням ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди та уповноваженого ректора Варшавського університету Яна Маліцького відбулося спільне засідання українсько-польської робочої групи щодо відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет у Карпатах), передає УНН з посиланням на прес-службу Прикарпатського університету.
Робоча група підсумувала цьогорічну діяльність у рамках гранту, наданого Міністерством культури і національної спадщини Республіки Польща. Зокрема, інформує прес-служба, мова йшла про виконання будiвельних робiт з консервацiї камiння на ротондi (вежа, в якiй знаходився телескоп), пошкодженій внаслiдок складних природно-клiматичних умов, вiдновлення водовiдведення на даху головного корпусу.
Для рятувального загону управління ДСНС в Iвано-Франкiвської областi, зазначає прес-служба, пiдготували службове приміщення: встановили металевi дверi, склопакети, металевi ставнi, дерев'яну пiдлогу, частково утеплили примiщення, реконструювали дах і встановили опалювальний котел.
Загалом у цьому році виконано робіт на 300 тис. грн.
Учасники засiдання також запланували основні завдання з відновлення об’єкту на 2015 рік - проведення консервацiйно-реставрацiйних робiт бетонного дахового покриття над примiщенням колишньої метеостанцiї, вiдновлення зруйнованої кам'яної огорожi навколо обсерваторiї, на якiй планують встановити сонячнi батареї.
Зазначимо, у перспективі на базі відновленої астрономічної обсерваторії планують створити науково-дослідний центр для студентів і вчених Прикарпатського і Варшавського університетів.
Колишня обсерваторія на горі Піп Іван, або як ще її називають Білий Слон, знаходиться на висоті 2018 м над рівнем моря і приваблює туристів.
Як повідомляв УНН, у Карпатах на горі Піп Іван облаштують пост гірських рятувальників.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"