ban2

У ГПУ спростували інформацію про відмову В.Яреми від допомоги Гаазького трибуналу в розслідуванні убивств на МайданіКИЇВ. 9 грудня. УНН. Поширена інформація про начебто відмову Генпрокуратури від допомоги прокурорів з Гаазького трибуналу у розслідуванні злочинів, вчинених щодо учасників Майдану – фальшивка. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.
“Сьогодні, 9 грудня 2014 року, одним із народних депутатів була поширена інформація про нібито відмову Генерального прокурора України В.Яреми від допомоги прокурорів з Гаазького трибуналу у розслідуванні злочинів, вчинених щодо учасників Майдану.
Генеральна прокуратура України офіційно повідомляє, що дана інформація є нічим іншим, як прямою дезінформацією суспільства, замовною фальшивкою, яка працює проти міжнародного іміджу України. Наведені так звані „факти“ цілковито не відповідають дійсності та носять замовний характер”, — йдеться у повдіомленні.
За словами заступника Генерального прокурора Віталія Каська, співпраця з Міжнародним кримінальним судом (Гаазьким трибуналом) не припинялась, а більше того стає інтенсивнішою, по мірі того як накопичуються нові факти та докази злочину режиму Януковича.
“Інформація про „таємний“ характер зустрічі очевидно суперечить здоровому глузду, оскільки сам факт зустрічі, тема і питання обговорення були широко висвітлені в пресі і на офіційному сайті Генпрокуратури.
Під час зустрічі представникам Гаазького трибуналу Генеральним прокурором Віталієм Яремою було публічно заявлено про готовність Генеральної прокуратури до конструктивної співпраці з Офісом Прокурора МКС для встановлення істини у трагічних подіях, які відбувалися в Україні під час мирних акцій протесту”, — йдеться у повідомленні.
Крім того, у прес-службі відзначили, що саме Генеральна прокуратура України ініціювала направлення зібраних нею доказів вчинення злочинів проти людяності під час подій на Майдані до Міжнародного кримінального суду, що і стало поштовхом для зазначеного візиту прокурорів МКС до України.
“Організацією візиту та підготовкою програми візиту делегації Офісу Прокурора МКС займалося Міністерство закордонних справ України, яке й визначало коло учасників зустрічі, окрім представників прокуратури.
Результати візиту делегації відображено у звіті Канцелярії Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо попереднього розслідування подій 2014 року, опублікованому на офіційному сайті МКС 2 грудня 2014 року (www.icc-cpi.int)”, — йдеться у повідомленні.
У документі сформульовано підсумки та перспективи подальшої роботи “...Канцелярія Прокурора МКС буде продовжувати збирати, перевіряти та аналізувати інформацію з метою визначення чи є належні підстави вважати, що злочини, скоєні під час Євромайдану в Україні підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду...”.
Нагадаємо, на своїй сторінці у Facebook народний депутат Віталій Купрій повідомив, що Генеральний прокурор України Віталій Ярема приховав від парламенту та громадськості факт візиту міжнародних прокурорів з Гаазького трибуналу, які були запрошені Верховною Радою для допомоги в розслідуванні масових розстрілів протестувальників на Майдані Незалежності в період з 30 листопада 2013-го по 22 лютого 2014 року.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"