ban2

Фото з України перемогло у міжнародному конкурсі "Вікі любить пам'ятки" ФОТО

Фотографія з зображенням Святогірського монастиря визнана найкращою

Світлина Святогірського монастиря (Донецька область, Україна), сфотографована Костянтином Брижниченком, перемогла у конкурсі від "Вікіпедії", повідомляє Українська правда. Життя з посиланням на ГО "Вікімедія України".

Журі було особливо вражене композицією фото та грою світла, йдеться у повідомленні.

У більшості країн конкурс тривав із 1 по 30 вересня 2014 року. Понад 9 тисяч фотографів завантажили під вільною ліцензією на Wikimedia Commons понад 321 тис. фотографій історичних будівель, пам'ятників та об'єктів культурної спадщини з 41 країни, щоб використовувати їх у статтях "Вікіпедії" та інших проектах, що працюють над поширенням вільних знань.

Конкурс організовано у 41 країні-учасниці, кожна з яких зосереджена на своїх національних пам'ятках з власними призами. Цього року кожна країна-учасниця представила 10 номінантів міжнародному журі, яке обрало зображення-переможця конкурсу. Серед держав, які приймали участь у заході, вперше з'явились Албанія, Ірак, Ірландія, Косово, Ліван, Македонія, Пакистан та Палестинська автономія.

Як відомо, нещодавно було оголошено результати іншого міжнародного конкурсу "Вікі любить Землю". У ньому також перемогла фотографія з України. На ній сфотографовано "Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли" Дмитром Балховітіним.

Конкурс уперше було організовано у 2010 році в Нідерландах, тоді було зібрано 12 500 зображень голландських пам'яток. Протягом останніх чотирьох років більше 1,1 млн. зображень було представлено на конкурсі.

Перша десятка переможців виглядає наступним чином:

1-е місце - Святогірський монастир, Святогірськ, Україна, автор фото - Костянтин Брижниченко

2-е місце - Північний вокзал Парижа, Франція, автор фото - MrsEllacott (7-е місце у французькому конкурсі)

3-є місце - Колишній торговий порт містечка Євік на березі Ульсфйорду, район Тромсе, Норвегія, автор фото - Сірі Улдаль (7-е місце у норвезькому конкурсі)

4-е місце - Стара хатина пастуха Батцен у Брегенцькому лісі, Шрекен, земля Форарльберг, Австрія, автор фото - Фрідріх Берінгер (9-е місце в австрійському конкурсі)

5-е місце - Фортеця Монфор на сході сонця, Ізраїль, автор фото - Еран Фельдман (переможець ізраїльського конкурсу)

6-е місце - Гора святого Михаїла, Корнволл, Велика Британія, автор фото - Fuzzypiggy (переможець британського конкурсу)

7-е місце — Тауерський міст на світанку, Лондон, Велика Британія, автор фото — Fuzzypiggy (3-є місце в британському конкурсі)

8-е місце — Вентилі вікторіанської епохи в лазні "Вікторія", Манчестер, Велика Британія, автор фото — RevDave (8-е місце в британському конкурсі)

9-е місце — Інтер’єр театру Ромеа, Мурсія, Іспанія, автор фото — Педро Пачеко (8-е місце в іспанському конкурсі)

10-е місце— Інтер’єр церкви святого Петра, Теруель, Іспанія, автор фото — Дієго Дельсо (переможець іспанського конкурсу)

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"