ban2

Екс-голові СБУ оголошенно підозру за незаконне проведення АТО в центрі Києва

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишньому голові Служби безпеки України Олександру Якименку та його заступнику у справі про Євромайдан

Як повідомили Еспресо.TV в прес-службі ГПУ, головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишньому Голові Служби безпеки України, його колишньому заступнику - керівнику Антитерористичного центру при Службі безпеки України та колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 КК України (перевищення влади та своїх службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки).

Встановлено, що ці керівники СБУ, не маючи правових підстав, всупереч вимогам законодавства, з метою придушення протестних акцій, 18 лютого 2014 року оголосили про проведення антитерористичної операції та розпочали її проведення в центральній частині м. Києва. Зокрема, силами центру спеціальних операцій "А" при СБУ вони організували захоплення будинку Федерації профспілок України, що призвело до пожежі в цій будівлі та смерті двох осіб.

Печерським районним судом м. Києва колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із носінням електронного засобу контролю, а колишнього Голову Служби безпеки України та його заступника оголошено у розшук.

Нагадаємо, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України у межах розслідування об’єднаного кримінального провадження за фактами незаконної протидії вищими посадовими особами органів державної влади та правоохоронними органами протестним акціям протягом листопада 2013 – лютого 2014 років, досліджуються обставини проведення 18-19 лютого 2014 року антитерористичної операції, у тому числі захоплення будівлі Федерації профспілок України.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"