ban2

У Києві презентували збірку “Мій Шевченко”

Видавництво “Нора-Друк” видало друком збірку «Мій Шевченко». У ній 5 сучасних українських письменників написали про «свого» Тарас Григоровича, повідомляє Gazeta.ua.

”Ми попросили письменників відрефлексувати на тему Шевченка. Не ставили чітко завдання. У книжці є оповідання Любка Дереша, де головним героєм є Шевченко. Є памфлет Андрія Куркова, є майже детективна історія про пам’ятник Шевченку у Канаді від Марини Гримич, а також розлога майже наукова розвідка від Євгенії Кононенко та текст Юрія Макарова. Тож книжка різнопланова, і Шевченко тут дуже різний”, — розповідає видавець Микола Кравченко.

- Минулого року на 200-річчя Шевченка у Москві відмінили урочистості, - каже письменниця Євнгенія Коненко. — Вони були заплановані і можна було провести захід радянського штибу. Зрештою, росіяни викупили Шевченка з кріпацтва, тож цілком можна було подати під російським кутом зору цю подію. Одначе, навіть у перекладах Плєщєєва, Росія не хоче, щоб Шевченко звучав. Це свідчить про значення цього поета і його вплив. Якби якість буття нації визначалася якістю національного поета, то українці були б попереду.

Книжку планували видати до 200-ої річниці від дня народження поета, але завадив Майдан, а потім війна. Тож презентували збірку напередодні 201-го дня народження Шевченка. На заході збірку «Мій Шевченко» продавали по 40 гривень за примірник.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"