ban2

Саудівська Аравія почала постачання в Польщу нафти, яка дешевша за російську

Найбільший виробник нафти у світі Саудівська Аравія почала постачання нафти в Польщу через порт Гданьськ

Про це повідомив глава російської "Роснефти" Ігор Сєчін, передає Reuters.

"Саудівська Аравія вперше вийшла на ринок Польщі з поставками сировини через Гданьськ", - сказав Сєчін.

Глава "Роснефти" не назвав обсяг поставок саудівської сировини до Польщі, де вона буде конкурувати з російською, але уточнив, що вартість арабської нафти нижче російського сорту Urals.

"(Саудівська Аравія) активно демпінгує, що є також елементом зміни світових цін. Безумовно, боротьба за ринки є на цьому етапі одним з ключових чинників", - сказав Сєчін у вівторок.

Як повідомило джерело в торгових колах, перший вантаж прийшов в Гданьськ 21 вересня. Він підтвердив, що Саудівська Аравія продає сировину дешевше Urals.

"Польща отримала як мінімум три партії. Знижка (до Brent) просто чарівна (порівняно з Urals). Вони постачають в Гданьськ", - сказало джерело.

Він вважає, що саудівська нафта пішла на нові ринки напередодні загострення конкуренції через повернення ресурсів Ірану після скасування санкцій:

"Вони хочуть застовпити частку на ринку, зокрема в Польщі, перед тим як повернеться Іран".

Російська нафта Urals втрачає позиції на нафтовому ринку Європи через приплив дешевших сортів з Близького Сходу, і цей тиск безупинно наростає, говорять трейдери та аналітики.

В останні місяці інша країна Євросоюзу - Угорщина збільшила купівлю нафти іракського Курдистану замість Urals, і витіснення російського сорту з одного з традиційних ринків в умовах низьких міжнародних цін на сировину стало також першим підтвердженням початку великих поставок в Європу курдської нафти, видобуток якої швидко зростає.

Надлишок нафти на світовому ринку збережеться протягом 2016 року на тлі уповільнення зростання світового споживання і майже рекордної видобутку найбільших виробників ОПЕК, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство (IEA).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія знизила ціни на свою нафту, щоб врятувати свою частку ринку.

 

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"