ban2

"Тепла Покрова для захисника": У Києві волонтери організували благодійну акцію

Всі теплі речі, листи на фронт та інші корисні речі волонтери відвезуть на фронт 14 жовтня

У Національному музеї історії України кілька десятків волонтерів організували благодійну акцію під назвою "Тепла Покрова для захисника" . Під час акції волонтери організували збір коштів, плетіння маскувальних сіток, в'язання теплих речей та будь-якої допомоги для бійців української армії, які нині захищають українську землю від проросійських терористів на Донбасі. Особливо активно волонтери залучали до акції дітей. Подробиці розказує кореспондент "5 каналу" Дмитро Мороз.

Марія Стасюк разом зі своєю дочкою Софійкою приїхали на волонтерську акцію цілеспрямовано. За цим столом беруться виготовляти ляльки-мотанки. Марія каже: нехай її доробок лише крапля в морі, але так вона допоможе бодай одному бійцеві зігріти серце під час чергування на Сході.

"Ми вирішили зробити ляльки-мотанки, які теж будуть символізувати наше відношення до солдатів і те, як ми хочемо передати тепло наших сердець для них", – каже жінка.

Керує процесом волонтер і науковий співробітник Національного музею історії України Вікторія Ковальова. Під її професійним наглядом учасники майстер-класів виробляють цілу низку сувенірних виробів для вояків.

"От такі от, наприклад, прапорці із бісером вони передають бійцям, це буде їм оберегом. Такі мотаночки, ну і ось такі от пташечки і серця. Я розумію, що це просто сувенір, але вони все одно несуть щось від нас", – говорить співробітниця музею.

За столом 6-річна киянка Маша пише послання на фронт. Волонтери кажуть, саме таким листам від дітей бійці найбільше радіють.

А тут не просто майстер-клас, а ціле виробництво теплих речей для вояків. Майже на промисловому рівні розгорнули волонтерки з організації "Музейні бджілки". Кістяк цього об'єднання – співробітники київських музеїв, проте разом із ними трудяться й представники інших професій.

Олена Пашоріна, волонтер та науковий співробітник Музею української літератури, розповідає: "Це пояс. Ми розуміємо так, що це ось для попереку. Утеплений. Це з флісу. Ось з таких ось ниток флісу нарізається ось така тканина і дівчатка в'яжуть".

Тетяна Фоменко, Волонтер, менеджер газовидобувної компанії, зауважує: "Коли в Україні війна, це моя країна. Хочеться захистити наших захисників, зробити їм щось приємне і корисне. Щоби у них було збережене здоров'я".

Волонтери кажуть, організували акцію, щоб для допомоги бійцям залучити якомога більшу кількість небайдужих, зокрема дітей.

"Цей зв'язок від бійців до діток, він дуже важливий. Вони перше, коли ти привозиш вони перше, що беруть, це дитячі малюнки, дитячі листи. Я не раз бачила сльози. Ці всі малюночки вони охороняють десь в бронежилеті, в касці. Бували випадки, коли бійці телефонували, коли телефон залишають діти, дякували", – розповідає волонтер-організатор акції "Тепла покрова для захисника" Альона Мараховська.

Всі теплі речі, балаклави, маскувальні сітки, листи на фронт та інші корисні речі волонтери відвезуть на фронт 14 жовтня. Обіцяють все передати саме в день Покрови Пресвятої Богородиці, коли відзначають День захисника України.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"