ban2

Українська стрічка про кримських татар перемогла на Фестивалі документального кіно в Амстердамі

Кінострічка «Коли цей вітер стихне» отримала перемогу в номінації «Кращий документальний студентський фільм» на найбільшому в світі фестивалі документального кіно IDFA, який щорічно проходить в Амстердамі. Вперше за часів незалежності, україно-польська знімальна група, в складі якої режисер і оператор - українці, посіла перше місце на кінофестивалі такого рівня.

Фільм розповідає про кримсько-татарську родину, яка живе на території окупованого Криму. Чотири особисті історії, труднощі, які спіткають сім’ю, що вимушена жити під постійним пресом політичного режиму, викликають щире співчуття та сильні емоції.

Проте, головним мотивом фільму, за словами режисерів, не є сам режим, - «Коли цей вітер стихне» — це проекція на долі простих людей, які просто хочуть жити на своїй землі, любити та мати сім’ї.

Режисер, Тарас Дронь:

«Ще недавно, вступаючи до кіношколи в Лодзі, я міг тільки мріяти про участь в фестивалях такого рівня. Прекрасно розумію, що за допомогою фільму можна розказати світу про свою країну. Починаючи шукати тему для фільму одразу після Майдану, ніхто з нас не підозрював, що буде так нелегко розказати таку, здавалося би, просту історію. Ніхто не думав, що в нас за 3 роки роботи над фільмом буде так багато, про що згадати. Не все ще можна розказувати, оскільки Крим поки що в окупації і наші герої саме там»
 
Найближчим часом грошова винагорода за перемогу в IDFA буде передана сім’ям кримських татар, яких вся знімальна група вважає головними натхненниками своєї роботи, наразі тривають перемовини про дати, коли кінострічка буде презентована і для українського глядача.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"