ban2

Урядовці передадуть родині кінорежисера О.Сенцова свою місячну зарплату

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Уряд на своєму засіданні ухвалив розпорядження Кабінету Міністрів України “Про виплату щомісячної грошової допомоги родині українського кінорежисера та сценариста Сенцова О. Г.”. Про це УНН повідомили у прес-службі КМУ.

“Олег Сенцов, який був незаконно затриманий співробітниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації, цинічно звинувачений у міфічному тероризмі та досі утримується під вартою на території Російської Федерації, має двох малолітніх дітей: 12-річну доньку Аліну та 9-річного сина Владислава. Ці діти, як ніхто інший зараз потребують уваги та підтримки, зокрема і фінансової. Саме тому Уряд схвалив надання родині Олега Сенцова державної фінансової підтримки до моменту його звільнення. Члени Кабінету Міністрів, зі свого боку, також ухвали рішення передати цій родині свою місячну заробітну платню”, — зазначив міністр культури Євгена Нищука.

Олег Сенцов — український кінорежисер і сценарист, генеральний директор кінокомпанії “Край Кінема”, громадський активіст, сприяв поверненню українських військовиків із Криму до України.

Народився 13 липня 1976 року у Сімферополі. З 1993 по 1998 роки навчався в Київському національному економічному університеті. Відвідував кінематографічні курси в Москві. У 2008 стає співзасновником компанії Край Кінема. У 2008 році знімає навчальний короткометражний фільм “Добре ловиться рибка-бананка”, в 2009 — “Рік Бика”. У 2012 році дебютував зі своїм першим повнометражним фільмом “Гамер” на міжнародному фестивалі в Ротердамі. Картина отримала премію Гільдії кінознавців та кінокритиків на фестивалі “Дух вогню” в Ханти-Мансійську. У 2013 році на кінофестивалі в Одесі Олег Сенцов презентував свій новий проект — “Носоріг”. Цей проект виграв премію в 25 тисяч гривень. Робота над цим проектом була призупинена у зв’язку з активною участю Олега в протестах.

Відтоді як почався Євромайдан, Сенцов став його активним учасником. Зокрема він приєднується до активістів Автомайдану. А під час так званої Кримської кризи він часто їздив у рідний Сімферополь, де намагався організувати мітинги “За єдину країну”, а також постачав продуктами та усім необхідним українських військових, які перебували в Криму. 11 травня 2014 року співробітники російських правоохоронних органів затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасова, Олексія Чірнія та Олександра Кольченко в Сімферополі. Обґрунтування — затримані нібито готувалися “у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу „Вічного вогню“ і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року”. За інформацією МЗС, українська сторона вважає підозри щодо нібито їх участі у підготовці терористичного акту абсурдними, безпідставними та юридично необґрунтованими.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"