ban2

«Заступ» купує будинки для переселенців за гроші агромагнатів

Всеукраїнське аграрне об'єднання «Заступ» почало реалізацію благодійного проекту «Затишна оселя»

Мета ініціативи - забезпечити біженців з Донбасу житлом на території мирних регіонів. Перший будинок на Полтавщині від «Заступ » отримала багатодітна родина з Луганська. На черзі - інші сім'ї, готові оселитися в селах, подалі від військових дій.

Всеукраїнське об'єднання «Заступ » готує перелік будинків у сільській місцевості, які можна викупити, і планує поселити в них родини з Донбасу. Про це розповіла керівник «Заступ » Ірина Синявська.

«У наших селах дуже багато хороших будинків пустує, в той час як біженці з Сходу України тісняться в гуртожитках, на аварійних базах відпочинку. Ми вирішили допомогти вимушеним біженцям і викупити для них житло. Сподіваємося, це стане прикладом і для інших організацій, яким не байдужа доля українців, що опинилися під перехресним вогнем », - заявила Ірина Синявська.

Перший сільський будинок на Полтавщині «Заступ » подарував цього літа багатодітній сім'ї Гупало з Луганщини. Сім'я вже переїхала в будинок і почала там обживатися. Господиня Анна Гупало каже, що наступного року вони з чоловіком планують посадити город і завести господарство.

Разом з тим, політологів та експертів аграрного ринку зацікавило, за чиї гроші «Заступ » купує житло для біженців з Донбасу. Звичайно, кошти на один-два будинки могли зібрати дрібні фермери і середні агровиробники. Але заявлений благодійний проект «Затишна оселя» вимагає куди більш серйозного фінансування. Тим більше, що невеликий аграрний бізнес зараз знаходиться не в кращому фінансовому становищі.

Економіст Андрій Новак вважає, що благодійність «Заступ » проплачують великі аграрні холдинги та їх власників. «Точно сказати важко, адже фінансування відбувається не в публічній площині. Але у мене і у моїх колег є припущення, що це власник компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський. Таким чином він намагається знайти вплив у новій Верховній Раді », - заявив Андрій Новак на порталі« Gazeta.ua ».

Експерт додав, що великим аграрним компаніям вкрай важливо мати сильне лобі в складі Верховної Ради. Зараз сільськогосподарський бізнес втратив і без того хиткі позиції: ринок Митного Союзу закрився, а європейський стійко захищає свої продуктові полиці від імпортних товарів.

Крім того, з наступного року уряд планує позбавити АПК пільгового оподаткування. Щоб повернути законодавчу базу на свою сторону, агромагнати будуть заводити в парламент своїх людей, в тому числі через ВО «Заступ».

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"