ban2

Нескорені курсанти з окупованого Севастополя обіцяють повернути Крим Україні

Курсанти-нахімовці з Севастополя, які всупереч командирам заспівали державний гімн на вже окупованому півострові, зараз упевнені, що Крим – це Україна. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. Хлопці кажуть, що вони нічого не придумували, а лише зрозуміли, що вороття немає, тому заспівати державний гімн України.

Курсанти, які півроку тому відмовилися служити Росії, зізнаються, що березневий ранок у Севастополі, коли над їхньою академією підняли триколор, є для них найгіршим у житті. Їх було 103 нескорених хлопця, які у квітні переїхали з Криму до Одеси в місцеву військову академію. За цей час, кажуть, склали іспити, пройшли практику на своїх кораблях, які вивезли з Криму. Восени продовжать навчання у відкритому спеціально для них факультеті Військово-морських сил. "Я давав присягу українському народові. Давав присягу своїм батькам, своїм рідним про те, що я їх буду захищати. І, якщо я би перейшов на російську сторону, я б не тільки себе б зрадив, а своїх рідних", - пояснив курсант 4-го курсу Олексій Харченко.

Вони досі не можуть пробачити продажних генералів. Сьогодні курсанти згадують, як готові були відстоювати свою альма-матер.

У перший день, коли росіяни зайшли в їхню частину, нахімовцям на постах видали автомати Калашникова. Вже наступного, кажуть, поступив наказ від колишнього командувача українськими ВМС контр-адмірала Березовського здати зброю. "Ми почали здавати зброю. Уже потім стояли на постах просто з раціями. Бачите, командування виявилося таким продажним", - зазначив курсант 4-го курсу Вадим Адерович. Зрадили присязі і близько двох тисяч нахімовців, які залишилися в Криму. Вони намагаються підтримувати зв'язок, дзвонять і розповідають.

За словами зрадників, тим, хто залишився в Севастополі, Росія в рази збільшила стипендії, але в Україну повернутися ніхто з них не може, тому що арештують прямо на кордоні. "Ми заберемо Крим. Я хочу, щоб це сталося через рік, коли я закінчу служити. Тільки, щоб там була Україна, а не окупована Україна", - сказав курсант 5-го курсу Олег Данильченко. Гімн, який заспівали нахімовці на вірність Україні, змінив для них життя на "до" і "після". У

перше в історії українські курсанти отримали право навчатися у королівському коледжі ВМС Великобританії. Його закінчив сам принц Чарльз. Стипендії, харчування, проживання їм оплачує Британія. "Прийняли дуже добре. Цікавилися, як в Україні справи. Там вважають, що в Україні триває локальна війна на Сході", - повідомив курсант 3-го курсу Філіп Македонський. За 16 місяців навчання трійка майбутніх офіцерів своєю місією хоче довести, що українці – гідна нація.

У вересні хлопці повернуться до Британії з відпустки, яку проводять вдома. Кажуть, у королівський флот візьмуть форму ВМС України. "У нас буде маленька презентація про свою країну. Трошки скажу про нашу ситуацію, тобто, що у нас творилося в Севастополі, що у нас зараз люди воюють і захищають честь країни на Сході", - додав курсант 3-го курсу Андрій Гладун. Слід зазначити, що восени ще семеро кадетів поїдуть навчатися у виш Франції, звідки теж прийшло запрошення. Через рік усі курсанти обіцяють повернутися додому. На рідній землі сотня незламних нахімовців мріє будувати нову та сильну армію. Валентина Мудрик, кореспондент ТСН.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"