ban2

На Донеччині військові змусили бойовиків двічі на день слухати Гімн України

Бійці ЗСУ кажуть, що навпроти них, імовірно, стоять росіяни. Шестеро українських вояків поранені за минулу добу, а обстріли не припиняються по всій лінії фронту. Щоразу напади ведуть підступно – у темряві, йдеться в сюжеті ТСН.

У Зайцевому випалене поле – це ще свіжі сліди бою. Ворог добрався аж до самої позиції ЗСУ. Командир каже, що його солдати витримали серйозну баталію. "Дим ішов на нас, вогонь ішов на нас – і разом за вогнем ішла диверсійна группа. ДРГ близько семи чоловік. Поранили мені одного бойца в руку", - розповів військовий.

Нині бойовики менш активні. Українські військові кажуть – в окупантів саме ротація. Хто саме з гастролерів зайшов – ще не до кінця з'ясували. Та кілька днів тому в районі Зацевого та з боку Горлоівки стояла російська десантура. "Тут відстань невелика, і вночі дуже чути. То "Ладога", то "Бор" - суто пітерські позивні. Зараз з'явилися позивні: "Рубльовка", - кажуть українські бійці.

Поки на передовій коротке затишшя, вояки підкріплюються у тилу. Полтавські волонтери, крім харчів та автівки, привезли сонячні батареї. У селі, де через постійні обстріли місяцями не буває світла – річ украй потрібна. А головне – безшумна. Адже позиціі тут за кілька метрів од ворога. "Двигун – він гудить. А сонячна батарея безшумна – як мінімум, можемо зарядити станції, тепловізор", - кажуть військові 53-ї бригади. Волонтери додають, що річ іще й практична. "Узимку на батальйон іде одна тонна бензину. Ремонт – це теж дуже дорого. 5-7 тисяч за генератор дизельний. А комплект сонячної батареї – 4 тисячі гривень", - пояснює волонтер із Полтави Ірина Каптур.

Компактну й економну заміну генераторам придумав колишній військовий із позивним "Добрий". Він служив у роті снайперів на Луганщині, а нині їздить в АТО як волонтер. "Мені тоді допомагали волонтери, а тепер я волонтерам борги повертаю. А як інакше", - з гумором коментує він.

Але навіть більше за новітні пристрої вояки радіють цьому подарунку - старенькому радіопидсилювачу. Щодня о 6:00 ранку та 22:00 вечора нехитра апаратура допомагає, щоб на весь фронт загримів укранский Гімн. А це, кажуть вояки, часом по ворогу б'є сильніше за зброю. Солдати ж свій графік порушувати не збираються – кажуть, хай окупанти постійно чують, на чиїй землі стоять. "То наша країна. І ми пишаємося, що ми Гімн тут включаємо, і тим самим наводимо паніку на них", - каже офіцер 53-ї бригади з позивним "Мер".

Днями повідомлялося, що бойовики випадково забезпечили кількадесят українських військових рибою. Бійці збирали з водойми рибу після того, як туди впали кілька мін під час обстрілу.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"