ban2

Луценко передав до Гааги докази військових злочинів Шойгу та 18 генералів РФ

Докази причетності до організації агресії проти України та скоєння військових злочинів вищого військового керівництва РФ передано до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Про це на брифінгу у Гаазі заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає Еспресо.TV.

"Наразі ми говоримо про необхідність розгляду ролі міністра оборони РФ Сергія Шойгу, 18 генералів та 2 адміралів та ще ряду чинів Російської Федерації, які за даними слідства, причетні до розв'язання агресії проти України, порушення Женевських угод, скоєння воєнних злочинів та злочинів проти людяності", - сказав Луценко.

Зокрема, йдеться про докази злочинів російських військ під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року: порушення домовленостей про "зелений коридор", страти українських військових, тортури, тощо. До кола підозрюваних також входять екс-президент Віктор Янукович та його оточення. Янукович закликав Росію ввести війська до України, уточнив Луценко.

"З Києва притягнути цих осіб до відповідальності неможливо. Тому ми звертаємось за допомогою до наднаціональної судової інституції. Ми давно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом. Протягом року обмінювались рядом документів. Вчора на зустрічі з прокурором МКС я почув високу оцінку наданим матеріалам", - додав генпрокурор.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд прирівняв анексію Криму до війни. Президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження щодо виходу Росії з угоди про Римський статут та Міжнародний кримінальний суд. Генеральний прокурор України Юрій Луценко 21 листопада зустрівся із прокурором Міжнародного кримінального суду у Гаазі Фату Бенсундою щодо злочинів Путіна та Януковича проти України.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"