ban2

Львівський мобільний госпіталь за два тижні роботи в зоні АТО надав допомогу 370 пораненим

За два тижні роботи в зоні АТО 66 мобільний госпіталь надав кваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу 370 бійцям, які отримали кульові та осколкові поранення
По це розповів начальник Військово-медичного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міноборони.

Він зазначив, що військові медичні працівники в зоні проведення АТО надають допомогу всім пацієнтам без винятку.

"Для лікаря немає різниці кого лікувати: наших силовиків, цивільних мешканців, дітей, полонених — він має лікувати всіх без винятку. Звичайно, після надання медичної допомоги полоненим, вони підпадають під юрисдикцію компетентних органів, — повідомив начальник Центру.

Головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан повідомив про те, що медичні бригади мобільного госпіталю можуть одночасно проводити до 10 оперативних втручань.

"Це доволі значний показник, адже необхідно мати повний комплект необхідного медичного обладнання та визначену кількість кваліфікованих медичних бригад, — наголосив він та додав, що якось львівські хірурги впродовж однієї доби прийняли 75 пацієнтів й провели 30 оперативних втручань", — наголосив він.

Загалом такі штатні одиниці, як мобільні госпіталі, здатні за одну добу надати допомогу до 150 пацієнтам, адже у їхньому складі є хірурги, окулісти, ЛОРи, стоматологи, щелепно-лицьові хірурги, травматологи, гінекологи, урологи, терапевти.

Військові лікарі поінформували представників засобів масової інформації про етапи надання медичної допомоги в зоні проведення АТО, співпрацю з регіональними медичними закладами МОЗ України, налагодження системи санаторно-курортного оздоровлення військовослужбовців — учасників АТО в Західному регіоні.

Також було повідомлено, що львівському мобільному госпіталю в зоні АТО бракує повнопривідного реанімобіля, автономних апаратів штучної вентиляції легень, моніторів стану пацієнтів, каталок для лежачих пацієнтів.

"Хочу наголосити, що госпіталь укомплектований на сто відсотків усім необхідним, однак є речі, які не передбачені штатним розписом — одноразовий посуд, одноразові комплекти постільної білизни, засоби особистої гігієни тощо. Як показує досвід, у польових умовах набагато ефективніше використовувати інструмент або засіб із позначкою «одноразовий", — зазначив Гайда.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"