ban2

У Росії немає грошей на будівництво електростанцій в Криму, - ЗМІ

Через міжнародні санкції і кризи з фінансуванням будівництва електростанцій в Криму виникли проблеми

Про це російській газеті "Ведомости" розповіли три людини, близьких до учасників нарад, які курирує віце-прем'єр Дмитро Козак.

Міністерства та банки обговорюють схему фінансування вже кілька місяців, але ні в держави, ні у можливих кредиторів зайвих грошей немає і де їх взяти - неясно, говорить один зі співрозмовників.

Нові теплові електростанції (ТЕС) в Криму потрібні, щоб забезпечити енергобезпеку півострова. Підрядником будівництва двох кримських електростанцій була призначена "дочка" "РОСТЕХ" - ВО "Технопромекспорт".

Повертати інвестиції підрядник повинен був за рахунок ринку, вирішив уряд: споживачі європейської частини Росії і Уралу (крім населення) повинні будуть платити за потужність нових станцій з ціновою надбавкою.

Норма прибутковості не встановлена, але два джерела "Ведомостей" кажуть, що вона буде мінімальною. Приблизно 0,5%, знає один з них. Через зростання цін на обладнання проект виріс у ціні, розповідають два співрозмовника. Кримські станції подорожчали на 34,5-57% до 60-70 млрд руб., сказав один з них. Представник "Технопромекспорт" це не коментує, а тільки зазначає, що перевага буде віддаватися російському обладнанню.

"Технопромекспорт" повинен був залучити кредити держбанків, але тепер зробити це буде складно, кажуть співрозмовники "Ведомостей".

По-перше, банки через проблеми з ліквідністю готові позичати гроші тільки за ринковими ставками - тепер це близько 20%. "Технопромекспорт" доведеться закласти це в прибутковість проекту, а значить, в ціну потужності для промисловості європейської частини і Уралу.

Але це занадто дорого, потрібен варіант, який збереже тарифи прийнятними, відзначають співрозмовники і підтверджує представник "Технопромекспорт". Друга проблема - кредитні організації через санкції не хочуть брати участь в кримському проекті. Ніхто не хоче зв'язуватися з Кримом - наслідки будуть непередбачуваними, пояснює один з держбанкірів.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"