ban2

Українські програмісти створили роботизовану руку-протез

Українські програмісти працюють над створенням недорогої роботизованої руки, якою можна керувати за допомогою скорочення м’язів

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на AIN.ua.

Талановиті українські програмісти з Києва та Львова активно працюють над розробкою недорогого новітнього протезу руки. Пластикова кінцівка роздруковується на 3D-принтері за кресленнями InMoov, тому її виготовлення дешевше від звичайних аналогів.

Крім того, автори проекту навчили руку виконувати певні маніпуляції, зчитуючи нервові імпульси м’язів. Тобто для того, щоб змусити робокінцівку запрацювати, варто лише трохи її напружити.

Кілька команд волонтерів ведуть розробку самостійно і витрачають на це власні кошти. Їхня головна мета – створити недорогий протез руки для інвалідів війни, онкохворих дітей після ампутації і т.д.

Програмісти мають надію, що зможуть домовитися зі Львівським протезним заводом про масовий випуск таких протезів. Якщо усе вийде, готовий пристрій коштуватиме не більше $300.

"Суть пристрою: поєднати роборуку і датчики електроміографії (сенсори, які можуть зчитувати зі шкіри електричний сигнал з м'язів). Така конструкція може реагувати на рух м'язами певним чином - "хапати", "відпускати", "вказувати", - заявив один з учасників проекту Андрій Волошин.

Також нещодавно українські вчені з Інституту фізики НАН створили недорогі та сучасні гідрогелеві пов’язки, які допоможуть пораненим військовим з зони АТО швидше загоювати поранення.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"