ban2

ID замість паспорту: Аваков розповів, хто отримає нові картки

З листопада відділення Державної міграційної служби приймають заяви на оформлення паспорта у вигляді ID-картки не лише від тих, кому виповнюється 16 років, але і від дорослих. Про це пише на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Обміняти паспорт-книжечку на ID можуть тільки певні категорії дорослих українців :

- ті, кому виповнюється 25 і 45 років - замість вклеювання нової фотографії в старий паспорт;

- ті, хто офіційно змінив прізвище (одружується, розлучується, інші причини зміни прізвища);

- ті, хто втратив паспорт через крадіжку, втрату або псування.

Згідно з новим законом України, ID отримують громадяни, яким виповнюється 14 років. Це практика більшості розвинених країн - видавати документ, що засвідчує особу, громадянинові при отриманні їм частковій дієздатності - права самостійно приймати деякі рішення, зокрема, обирати місце проживання. - пише Аваков.

Дійсні паспорти-книжечки залишаються законним посвідченням особи. Тому немає необхідності терміново звертатися у відділення ДМС. Усі громадяни у свою чергу отримають можливість прийти і обміняти документ, пояснює глава МВС.

За його словами, на ID наноситься податковий номер - не лише на електронний чіп, але і графічно. Також на чіп додано інформацію про місце реєстрації і місце проживання, сімейний стан, дітей і електронний цифровий підпис.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"