ban2

Для навчання українських педагогів роботі з дітьми із синдромом Дауна зібрали близько 330 тис. грн.

Завдяки зібраних коштам, діти зі спеціальними потребами отримають можливість навчатися у загальноосвітніх школах зі звичайними дітьми

Про це Еспресо.TV повідомили у прес-службі благодійної організації "Даун Синдром".

Протягом трьох місяців благодійної акції "Срібна монетка", ініційованої ВБО "Даун Синдром", вдалося зібрати 322 366,47 грн. Усі кошти будуть спрямовані на допомогу дітям з синдромом Дауна втілити в життя мрію про інклюзивну освіту, а саме навчатися у загальноосвітніх, а не спеціалізованих, навчальних закладах разом зі звичайними дітьми.

"Цей непростий для України та українців рік став справжнім "вибухом" у волонтерстві та благодійності. Ми раді тому, що попри велику кількість програм, які потребують допомоги суспільства, наша "Срібна монетка" не залишилася поза увагою українців, – відзначає Сергій Кур'янов, президент Всеукраїнської благодійної організації "Даун Синдром", батько 10-річного Іллі з синдромом Дауна. – Кожна "монетка", зібрана цього року, є золотим вкладом у щасливе майбутнє наших "сонячних" дітей. Це геніальний приклад людяності, який вражає до сліз та дає надію на "хепі енди".

Відповідно до нових змін у законодавстві, що дозволяють відкривати інклюзивні і спеціальні групи для особливих діток, близько 300 маленьких українців із синдромом Дауна підуть в дитячі садки уже цієї осені. Тому найважливіше, що потрібно зробити зараз – це навчити українських педагогів працювати із "сонячними" дітьми.

"Моєму Глібчику уже 4,5 роки. До садочку разом зі звичайними дітками ми уже ходимо майже рік. Я бачу дуже гарні результати: син уже говорить достатньо чистою усвідомленою мовою, став більш зібраним, – розповідає Світлана, мама 4,5-річного Гліба з синдромом Дауна. – Син дуже швидко адаптувався до садочку, почав тягнутися до інших дітей і подорослішав дуже. Важливо, щоб кожна дитина з синдромом Дауна мала можливість навчатися і розвиватися разом зі звичайними дітьми".

Щодо зібраних коштів, перш за все, вони підуть на створення спеціальної освітньої програми для інформаційної та методичної підтримки педагогів по всій країні; формування служби підтримки сімей; забезпечення професійної психолого-педагогічної підтримки на базі Центру раннього розвитку, а також – проведення регіональних навчальних семінарів для батьків і фахівців. Також гроші підуть на підготовку, видання та розповсюдження спеціальної літератури.

Акція "Срібна монетка" проходить уже п’ятий рік поспіль у партнерстві з АТ "УкрСиббанк". Із 2 лютого по 30 квітня 2015 року усі бажаючі могли підтримати ініціативу і кинути монетки або купюри в спеціальні бокси в будь-якому відділенні УкрСиббанку або перерахувати кошти на користь ВБО "Даун Синдром за розрахунковим рахунком чи через сайт організації, клікнувши на іконку "Пожертвувати". Ще один спосіб здійснення благодійного внеску – замовлення платіжної картки "Срібна монетка", кошти за оформлення якої автоматично перерахувались до фонду ВБО "Даун Синдром".

"Наш банк – це не лише успішна фінансова установа, але й колектив небайдужих, відповідальних людей, яких об’єднує спільне бажання допомагати тим, хто цього справді потребує – дітям з синдромом Дауна. Благодійний проект "Срібна монетка" підтверджує, що ми формуємо майбутнє кожної дитини, – зазначає Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу УкрСиббанку BNP Paribas Group, – Приємно, що наші співробітники та клієнти із розумінням і підтримкою ставляться до такої ініціативи. Вони з ентузіазмом жертвували кошти. Крім того, від клієнтів часто можна почути слова вдячності за надану можливість долучитися до допомоги дітлахам".

Активно долучалися до збору коштів як західні, так і східні регіони країни, як великі, так і дрібні міста. Абсолютним лідером за обсягами зібраних на потреби "сонячних" дітей коштів стала Київська область. Там пожертвувано більше 70 тис. грн. Друге та третє місця посідають Харківщина і Одещина відповідно, у кожній з яких клієнти УкрСиббанку пожертвували більш ніж 30 тис. грн. Позначку у 20 тис. грн подолала Дніпропетровська область, а у 10 тис. грн – Чернівецька та Івано-Франківська області. Результат акції свідчить, що щира допомога стала справжнім трендом у всіх українських містах, містечках, селищах, незалежно від розміру та рівня економічного розвитку.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"