ban2

Українське вбрання може потрапити до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

“Центр дослідження і відродження Волині” працює над тим, щоб домогтися включення українського вбрання до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Таблоїд Волині.

“Центр дослідження і відродження Волині” активно займається відродженням культурної спадщини області – він проводить виставки, фестивалі, лекції, видає наукові матеріали та досліджує культуру та ремесла Волині. Але, наразі, найбільше уваги привернула відкрита ними майстерня ручного ткацтва “Легенди Волині”, на базі якої і було відтворено український серпанковий одяг, який носили ще у 16-ому столітті.

“Саме в майстерні “Легенди Волині” на автентичному обладнанні із натуральних матеріалів сучасними майстринями відтворюються основні техніки ткання XIX – початку XX століття. Серед всього – і унікальне серпанкове полотно, та на його основі повні жіночі строї “Волинського серпанку”. На сьогодні майстерні “Легенди Волині” вдалось виготовити вже декілька довершених, неповторних серпанкових строїв за автентичними зразками”, - розповіла фотограф Анна Сенік.

Відома під псевдонімом Ladna Kobieta, Анна відкрила фотовиставку “Волинський серпанок” у містечку Радивилові Рівненської області, яка дозволила популяризувати майстерню серед громади.

Виставка відтоді пройшла ще у декількох містах України, адже майстерність, з якою виготовлений одяг, не може не дивувати: донедавна вважалося, що його взагалі неможливо відтворити. Проблема полягала у матеріалі – тканина повинна бути прозорою, але водночас й мати міцне переплетіння. На розробку техніки ткання у майстринь пішло три роки, але результат був того вартий.

Тож не дивно, що “Центр дослідження і відродження Волині” наразі працює над тим, щоб домогтися включення серпанок до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На розгляд комісії будуть представлені саме фотографії Анни Сеник.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"