ban2

В Ірпені відкрили відділення для комплексної реабілітації військових з ампутаціями кінцівок

В Ірпені Київської області відбулося відкриття відділення Клініки реабілітації професійної патології та нетрадиційних методів лікування Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу ЗСУ

Про це повідомили в прес-службі депутатської групи «Воля народу».

Створення коплексу, профінансованого за позабюджетні кошти, стало можливим завдяки меценату, народному депутату України Ярославу Москаленку в рамках кампанії "Збережи життя солдату".

За словами Я.Москаленка, ідею про створення унікального для України відділення рік тому запропонувала народний депутат Оксана Корчинська. Для реалізації намічених планів було обрано порожнє і застаріле крило Ірпінського війського госпіталю. Дану пропозицію підтримав головний лікар Андрій Кіх, після чого розпочалися відповідні роботи з реалізації наміченого проекту. 

Символічним кроком стало активне залучення до виконання будівельних робіт демобілізованих ветеранів АТО. Загальний кошторис склав понад 1,5 мільйони гривень."Унікальність проекту в тому, що вся робота зроблена не пофесійними будівельними компаніями, а хлопцями, які повернулися з фронту. 

Олександр Мартиненко, сам боець, який був добровольцем,  захищав нашу країну, демобілізувався. Зібрав бригаду, це робили хлопці - бійці, а ми виділяли кошти", - сказав Я. Москаленко. 

До сьогоднішнього дня такого рівня адаптованості для повноцінного лікування і реабілітації людей з обмеженими можливостями в українських госпіталях ще не було. Кожен елемент нового відділення - від розмірів дверних пройомів до кольору стін - визначався профільними медичними спеціалістами для максимальної зручності пацієнтів. 

Одночасно заклад зможе приймати до 10 людей, але з часом заплановано розширення до 15. Зроблено все можливе, аби учасники бойових дій із обмеженими можливостями в подальшому могли повернутися до нормального життя. Відділенням зможуть скористатись не тільки військовослужбовці Збройних сил, а й Міністерства внутрішніх страв і добробольчих батальйонів з усієї України. 

В урочистому відкритті також взяли участь ветерани АТО, керівництво Міноборони, волонтери, громадські активісти. Нагадаємо, починаючи з весни 2014 року народні депутати із групи "Воля народу" започаткували кампанію допомоги українським військовим "Збережи життя солдату". 

Протягом 2,5 років вже було надано допомоги на 42 мільйони гривень. Як наголосив народний депутат Ярослав Москаленко, кампанія діятиме до повного звільнення окупованих територій.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"